Hakan Fidan Haberleri
  • 26 Eylül 2021 21:36

Hakan Fidan Haberleri

AK Parti'yi işte bu bitirir: Bebek bezi ve maması dağıtıyorlar

AK Parti 2002'de sessiz milyonların sesi olmuş, “3 Y ile mücadele” sloganıyla iktidara gelmişti. Şimdi aynı silahla vuruluyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş -hakkını yemeyelim, alkışlanacak bir iş yaparak- bebek bezi ve mama dağıtıyor. Bu durum; "AK Parti" için siyasi anlamda "bitiş düdüğü" olabilir.

Erdoğan'ın FETÖ'cü başyaveri "darbe"yi 8 gün önce ağzından kaçırmış

Başyaverinin ihanetine uğradı Cumhurbaşkanı Erdoğan. Ve tutuklandı. O başyaver Albay Ali Yazıcı bakın darbe girişiminden sadece 8 gün önce, 7 Temmuz'da "geliyorum" diyen darbeyi nasıl ağzından kaçırmış: "Bu düzen böyle gitmez. Çok yakında darbe olacak… "Hem de bu darbeyi kimler yapacak biliyor musunuz; Sizin o ‘Paralelciler dediğiniz kimseler…"

STK'lardan muhtemel darbe kalkışmalarına karşı acil eylem planı istemi

Sivil Toplum Kuruluşları da yaşanan darbe kalkışmasının ardından bir an önce hayatın normale dönmesini ve bir daha bu tarz durumların yaşanmaması için Hükümetten Paralel Yapı'nın çökertilmesi için taviz vermemesini ve acil tedbirler almasını bekliyor. Bu kanlı kalkışmaya en büyük cevabı dik duran yönetim ve halk vermiştir diyen Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Tuncay Dolu, hükümetten bir an önce alınması gereken önlemleri yerine getirmesini istedi

Erdoğan'ı öldürmeye gidenlerin konuşmaları MİT'e yakalanınca darbe erken deşifre olmuş

Erdoğan'ı öldürmeye giden FETÖ'cü darbeciler, telsiz konuşmasında 'İnlerimize gireceklerdi, inlerine gidiyoruz' demiş! Emekli Binbaşı Mete Yarar'ın darbe gecesiyle ilgili açıklamaları...

Devlette ‘atama’ fırtınası… 'Yıldırım' atamalar bu hafta başlıyor…

Erdoğan ve Davutoğlu arasında 1 yıldır sorun haline gelen valiler ve emniyet müdürleri kararnamesi, Yıldırım'ın başbakan olması ile artık vakit kaybedilmeksizin Resmi Gazete'de yayımlanacak... Valiler ve emniyet müdürleri kararnamesi bir iki hafta içinde çıkacak. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da bu göreve veda edeceği iddiası başkentte aylardır dile getiriliyor.

Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı bölgede

Genelkurmay Başkanı Akar ve MİT Müsteşarı Fidan, Gaziantep ve Kilis’teki bulunan birlikleri ziyaret ederek, bölgedeki son gelişmelere ilişkin bilgi aldı.

Hakan Fidan iddiası yalanlandı

TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkan'ı Emrullah İşler, Hakan Fidan'ın komisyona bilgi vereceği iddialarını yalanladı.

"One minute" sonrası MOSSAD'dan Paralel'e "kumpas" talimatı gelmiş

Star gazetesinin haberine göre, Paralel Yapı, Erdoğan'ın "one minute" çıkışı sonrası İsrail'den gelen talimat üzerine "kumpas" için harekete geçmiş.

MİT kumpasına imza atan savcı da yurt dışına kaçtı

2012'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ifade vermeye çağırarak kumpası başlatan Savcı Sadrettin Sarıkaya'nın, hakkında yurtdışı yasağı konulmadan 6 gün önce Atatürk Havalimanı'ndan Almanya uçağına bindiği ortaya çıktı.

'Fidan ve Sinirlioğlu Bağdat'a gidecek'

Başbakan Davutoğlu, Barzani'yi tartışmalı bir dönemde ağırlamanın herkes için bir mesaj niteliğinde olduğunu ifade ederek, Hakan Fidan ve Feridun Sinirlioğlu'nun Bağdat'a gideceğini kaydetti.

Devlet Bahçeli’nin ‘17-25’ ayarları…

Daha önce karşısına rakip çıkan Ümit Özdağ'ı "CIA ve Mossad ajanı olmakla" suçlayan, bu kez de yine karşısına rakip çıkan Meral Akşener'i "Paralelci" olmakla itham eden MHP lideri Devlet Bahçeli, "17-25 Aralık Operasyonu" konusundaki tutumunda gerçekten samimi mi?

Davutoğlu: "MİT tırları"nda hedef ben, Erdoğan ve Fidan'dı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11 yıl aradan sonra yeniden yapılan Avrupa Birliği-Türkiye zirvesine giderken yolda gazetecilerin sorularını cevapladı. Davutoğlu, MİT TIR’larına ilişkin soruşturmada o dönemde hedefin kendisi, Tayyip Erdoğan ve Hakan Fidan olduğunu dile getirdi.

Gülen, Uslu ve Atayün hakkında müebbet talebi

"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Gülen, Uslu ve Atayün hakkında müebbet hasip talep edildi.

'Hakan Fidan 1 Kasım'da MİT'ten ayrılıyor'. Peki yerine kim geliyor?

Fetullah Gülen'e yakınlığı ile bilinen Meydan gazetesi ilginç habere imza attı: "Hakan Fidan 1 Kasım'da MİT'ten ayrılıyor, yerine en güçlü aday İbrahim Kalın"

Gülen için ikinci tutuklama kararı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi 25 Aralık darbe girişimi iddianamesini kabul etti. Fetullah Gülen için ikinci kez tutuklama kararı çıktı

'Erdoğan ve Fidan'ın adılı kullanarak para topladılar' suçlaması

Bazı sivil toplum örgütleri ile siyasi parti binalarına yönelik eylemlerde adları geçen Osmanlı Ocakları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Eski Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanı Sedat Yılmaz, BİMER’e başvurarak, Osmanlı Ocaklarının, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın adını kullanarak para topladıklarını” iddia etti.

'Hakan Fidan gidici' iddiası

AK Parti yöneticisinden müthiş açıklamalar: Hakan Fidan MİT Müsteşarlığından ayrılacak. Gelinen noktanın sorumlusu AKP!

Başbakanlık'ta gece yarısı güvenlik toplantısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkü'nde düzenlenen güvenlik toplantısı sona erdi. Toplantıda; Türkiye-Suriye sınır bölgesindeki hava ihlalleri, Suriye ve Irak topraklarından Türkiye'ye yönelen terör tehdidi ile yurt içinde sürdürülmekte olan terörle mücadele operasyonlarında gelinen son durum ele alındı.

Önder Aytaç yine "b..k"lu küfürler savurdu

Fethullah Gülen destekçisi Prof.Dr.Önder Aytaç, sosyal medyada başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere devlet yetkililerine hakaret etti. Aytaç, şehitlerin kanı üzerinden pisliğini akıtmaya devam etti.

Erdoğan'ın Fidan ile sürpriz görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı Tarabya Köşkü'nde kabul etti. 2 saat süren görüşmeye ilişkin bilgi verilmedi.