Gazetecilik Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:06

Gazetecilik Haberleri

TGF Başkanı Karaca Tokat'tan seslendi: Anadolu basını yanıyor!

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, gazetecilerin kendi sorunlarına sahip çıkması gerektiğini bildirdi.

İnternet medyası ve koronavirüs tedbirleri

Bu haberimizde İnternet medyasında koronavirüs tedbirlerine bakışı ele aldık.

Vakanüvis ne demektir? Basınla nasıl bir ilişkisi vardır? 

İletişim fakültelerinin müfredatında yer alan Basın Tarihi derslerinde Osmanlı basını da geniş yer tutar. Bu haberimizde "Vakanüvis ne demektir? Basınla nasıl bir ilişkisi vardır?" sorusuna yanıt aradık.

Şinasi’nin basına getirdiği en önemli yenilikler nelerdir?

İletişim fakültelerinin müfredatında yer alan Basın Tarihi derslerinde Osmanlı basını da geniş yer tutar. Bu haberimizde "Osmanlı Dönemi'nde Şinasi’nin basına getirdiği en önemli yenilikler nelerdir?" sorusuna cevap aradık.

Takvîm-i Vekâyi gazetesini kim, nasıl ve niçin yayımladı?

İlk Türkçe gazete olan Takvîm-i Vekâyi'yi kim, nasıl ve niçin yayımladı?

İlk Türkçe matbaanın geç kurulmasının sebepleri nelerdir? 

İlk Türkçe matbaanın geç kurulmasının sebepleri nelerdir? 

İlk Türkçe matbaa hangi olayın sonucu olarak kuruldu? Kuruluş sürecinde neler yaşandı?

İlk Türkçe matbaa hangi olayın sonucu olarak kurulmuştur? Kuruluş sürecini maddeler halinde özetlesek neler söyleyebiliriz?

Gazetenin habercilik açısından güçlü ve zayıf yönleri nelerdir?

Kitle iletişim araçlarından gazeteyi, habercilik açısından güçlü ve zayıf yönlerini karşılaştırarak değerlendirelim.

TGF'den Anadolu basınına: Mesleğinize, geleceğinize sahip çıkın

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Karaca, Anadolu’daki gazete sahiplerine seslendi: ‘’Kimliğinize, mesleğinize ve geleceğinize sahip çıkın’’

Bayram Ekici BİK temsilci seçimi için aday

Kapadokya Muşkara Haber Gazetesi Sahibi Bayram Ekici, Basın İlan Kurumunun yerel gazetelerin temsilci seçim sürecine girildiğini hatırlatarak, Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Türkiye Basın Vakfı ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunun desteklerinin yanı sıra, gazete sahiplerinin de destekleriyle Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazetecileri Temsilcisi adayı olduğunu açıkladı. 

Medyanın efsane ismi o ajansa transfer oldu

Hürriyet Haber Ajansı'nın (HHA) isimlerinden Oğuz Uçar, bakın hangi haber ajansına transfer oldu ve hangi göreve getirildi?

Tokat Gazeteciler Cemiyeti yine duayen gazeteci İncesoyluer'e emanet

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresi'nde mevcut genel başkan Cemal İncesoyluer, oy birliğiyle bu göreve yeniden seçildi. Tek aday olan duayen gazeteci İncesoyluer, kongrede oy birliğiyle ikinci dönem için yeniden seçildi. Kongrede konuşma yapan İncesoyluer, “Cemiyetimizde kurumsallık sürecimiz devam edecektir. Basın emekçilerinin ayrımsız olarak haklarını korumak, sorunları için sesleri ve her ortamda yanlarında olmak amacındayız” dedi.

TGF Başkanı Karaca'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Yılmaz Karaca, "Mesleğin itibarı yeniden sağlanmalı" mesajı verdi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nuda (TGF) yeni dönem

Türkiye Gazeteciler Federasyonu(TGF) Yönetim Kurulu, yeni çalışma dönemine Gebze’den start verdi.

Tokat Gazeteciler Cemiyeti yönetimi güven tazeledi

Tokat Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel KuruldaTGC Başkanı Cemal İncesoyluer ve yönetimi güven tazeledi. Aynı yönetimle kongreye giden İncesoyluer yeniden TGC Başkanlığına seçilirken, TGF Denetim Kurulu Üyesi Kemal Özdilek de TGC Onur Kurulu Başkanlığına getirildi.

Brüksel patlamasının üçüncü şüphelisi gazeteci mi?

Belçikalı yetkililer perşembe günü tutuklanan altı kişiden biri olan Fayçal Cheffou isimli kişinin Brüksel’deki terör saldırılarıyla bağlantısının bulunduğunu açıkladı. Belçika basınının iddiasına göre, Cheffou serbest gazetecilik yapıyordu

Erdoğan: Ajanlığı bize gazetecilik diye yutturmaya çalışıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Köşelerinden NATO'ya, AB'e yalvaran müstemlekeciler o gün de vardı, bugün de şahit oluyoruz. Başka ülkelerin ajanı olmayı bize gazetecilik diye yutturmaya çalışıyor" dedi

Cemal İncesoyluer Tokat Gazeteciler Cemiyeti başkanı oldu

Tokat Gazeteciler Cemiyetinin (TGC) Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Yapılan genel kurulda Haber Platosu yazarı Cemal İncesoyluer, TGC'nin yeni başkanı seçildi

'Paralel Yapı boş bıraktığı Zaman binasını da satmış'

İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesince kayyum atanan Feza Gazetecilik AŞ'ye ait Yenibosna'daki binanın, 12 Ocak'ta Cihan Medya Dağıtım AŞ'ye satıldığı belirlendi.

Başsavcıdan "Zaman" açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, "Feza Gazetecilik A.Ş'ye kayyum atanmasının ertesi günü Zaman Gazetesi önünde toplanan kalabalığa dağılmaları için defaatle uyarı yapan kolluk kuvvetlerinin orantısız güç kullandığına dair bir delil ve yakınmanın bulunmadığını" söyledi.

'Paralel Yapı kayyuma Zaman binasını tamtakır teslim etti'

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nın aldığı kararla, Feza Gazetecilik'in, kayyum heyetine, boş bir bina ve çalışmayan teknolojik bir altyapı bıraktığı belirlendi.

"Kayyumlu" Zaman'ın ilk manşeti ne oldu?

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nce Feza Gazetecilik'e atanan kayyumlar, önceki gece şirketin Yenibosna'daki binasına gece yarısı geldi. Yeni ekip çalışmaya dün başladı. Peki Zaman gazetesinin bugünkü sayısı nasıl çıktı?

Gündemdeki soru: Bir şirkete ne zaman kayyum atanabilir?

Koza İpek Holding ve bağlı şirketlere, Kaynak Holding ve bağlı şirketlere kayyum atanmasının ardından Zaman gazetesini yayımlayan Feza Gazetecilik'e kayum atanması "kayyum atama" prosedürünün ne olup olmadığı sorusunu gündeme getirdi. İşte bu konuya uzmanı açıklık...

Zaman gazetesi bugün de "kayyumsuz" yayımlandı!

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nce Feza Gazetecilik'e atanan kayyumlar, şirketin Yenibosna'daki binasına gece yarısı geldi. Peki Zaman gazetesinin bugünkü sayısı nasıl çıktı?

Kayyum heyeti Zaman binasında

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nce Feza Gazetecilik'e atanan kayyumlar, şirketin Yenibosna'daki binasına geldi.

Can Dündar o iddiaya isyan etti

"MİT tırları görüntülerini yayınlaması için Can Dündar'a servet ödendi. 1,5 milyonluk evini 5 milyon liraya sattı"... Can Dündar bu iddiayı bakın nasıl yanıtladı?

Şok suçlama: MİT tırları görüntülerini yayınlaması için Dündar'a servet ödendi

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatının da aralarında bulunduğu 4 avukat hakkında gözaltı kararı verildi. O avukatların, MİT tırları görüntüleri karşılığında Can Dündar'a servet değerinde para ödedikleri öne sürülüyor.

Bozdağ: Sanki hendekleri uzaylılar kazdı

Adalet Bakanı Bozdağ, "Terör sadece AK Parti'nin sadece belli bir grubun sorunu değil, terör bütün partilerin, 78 milyon insanımızın, hepimizin ortak sorunu" dedi.

Engelini aşıp ilçenin gözü kulağı oldu

Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki bedensel engelli Muhammet Tekin, "gazetecilik aşkıyla" çektiği fotoğraflar ve yazdığı haberlerle ilçenin sesi olmaya çalışıyor.

Nasuhi Güngör görevden alındı

TRT Haber ve Spor Yayınları Daire Başkanı Nasuhi Göngör'ün görevinden alındığı haberi Ankara kulislerine düştü.