Gara Haberleri
  • 26 Eylül 2021 21:57

Gara Haberleri

Koronavirüs insanlığı Mağara Sendromu'na mı sürüklüyor?

Maske, mesafe, hijyenin ve dahası aşının bizi hayata bağladığını düşünürken gönüllü köleliğin anıtını kendi elimizle ediyor olmayalım? Bu ve benzeri birçok soruya cevap arayan uzmanlardan biri de Haberplatosu yazı ailesine yeni katılan Bilişim Hukuku Bilim Uzmanı Av. Gürbüz Yüksel.

İç babam iç, nasıl olsa 'devlet baba' arkanda!

Akajans'ın haberine göre, üreticinin yüzünü güldürmek, tütün satış ve tüketimini artırmak için "devlet baba" canla başla çalışıyor. İşte o haberin detayları...

Başkentte BAŞKAN TOTO! Kim koltuğunda kaldı, kimler gidiyor?

Dün akşam itibarıyla "tasfiye"den kurtulmayı garantileyen AK Parti'li belediye başkanı kim? O belediye başkanı "harcanmaktan" nasıl kurtuldu? AK Parti'de hangi belediye başkanları kalıyor, hangileri gidiyor? Haber Platosu, AK Parti kulislerinin nabzını tutuyor.

Türklerden Hollanda'ya kapak! Hollanda Meclisine 3 Türk Milletvekili

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan, tarihin en büyük siyasi krizinin ardından Portakallar seçime gitti ve 12 miyon 900 bin seçmenin bulunan Hollanda'da seçimlere katılım oranı %80 olurken,açılan sandıklara göre Türklerin kurduğu DENK Partisi 3 milletvekilliğini garantiledi. Bu da Hollanda'ya büyük bir ders verdi. Adem Taflan'ın yazısında...

Orada bir il var uzakta 'FETÖ mücadelesi' garabete dönen...

Usta gazeteci yazar Cemal İncesoyluer, FETÖ'nün mülkiye yapılanmasının çözüldüğü il olarak adı ön plana çıkan Tokat'ta, FETÖ ile mücadele konusunda yaşanan garabetleri, soru işaretlerini sorguluyor.

K.Irak'taki PKK hedefleri vuruldu!

Kandil, Metina, Zap ve Gara bölgelerinde tespit PKK hedefleri TSK uçaklarınca vuruldu

Mağarada sıkışan teröristin paniği telsiz konuşmalarına yansıdı

Uludere'de, güçlerince kullanılamaz hale getirilen mağarada sıkışan PKK'lı teröristin, "Ne kadar dayanacağız? Ölümü bekliyoruz" sözleri, örgütte yaşanan çözülmeyi bir kez daha gözler önüne serdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Adanaspor'a tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adanaspor Başkanı Akgül'ü telefonla arayarak turuncu-beyazlıları Süper Lig'e yükselmeyi garantilemelerinden dolayı kutladı.

Türk ordusundan Gara'ya hava harekatı

TSK, Irak'ın kuzeyinde bulunan Gara bölgesine 22 F-16 ve F-4 2020 savaş uçağıyla hava harekatı düzenlendiği, tespit edilen hedeflerin tam isabetle vurularak imha edildiği ni açıkladı

Üniversite kampüslerinde sigara satışına yasak geliyor!

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Üniversite kampüslerinde sigara satışını kaldırıyoruz. Kampüste sigara satışı olmayacak." dedi

Avrupa Konseyi’nden flaş uyarı!

Avrupa Konseyi tarafından yayınlanan raporda, Kırım’da yaşayan 2,5 milyon kişinin insan haklarının garanti altına alınması istendi.

309 yıllık kutsal uykunun hikayesi: Ashab-ı Kehf

Milattan sonra 2. yüzyıl başlarında putlara tapmayı reddeden 7 gencin, sığınarak 309 yıl uyudukları rivayet edilen Mersin'in Tarsus ilçesindeki Ashab-ı Kehf Mağarası, gizemli hikayesi ve ilginç yapısıyla, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Yeni sigara düzenlemesi geliyor!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yeni sigara düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu

Komandolardan 'tespit edilemez' sanılan mağaralara operasyon

4'üncü Komando Tugayına bağlı askerler, Tunceli kırsalındaki Bali Deresi bölgesinde teröristlerin "Tespit edilemez" dediği mağaraları bularak kullanılamaz hale getirdi.

Irak'ın kuzeyindeki PKK kamplarına hava herakatı

Genelkurmay Başkanlığı, dün Sinat, Haftanin, Gara bölgelerinde, bugün ise Hakurk bölgesinde tespit edilen hedeflere hava harekatı düzenlendiğini duyurdu

Kandil ve Gara'ya hava harekatı: 45 terörist öldürüldü

Irak'ın kuzeyinde Kandil ve Gara bölgelerinde tespit edilen yeni hedeflere hava harekatı düzenlendi. Hedeflerin tam isabetle vurulduğu harekatta 45 teröristin etkisiz hale getirildiği belirlendi

Kandil ve Gara bölgelerindeki yeni hedefler tam isabetle vuruldu

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kandil, Gara bölgelerinde tespit edilen yeni hedeflere hava harekatı düzenlendiği ve tespit edilen hedeflerin tam isabetle imha edildiği bildirildi.

PKK'lıların kullandığı mağarada 6 ton malzeme ve akaryakıt bulundu

Van'ın Başkale ilçesinde, güvenlik güçlerince gerçekleştirilen arazi araması sırasında, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan mağarada 3,5 ton gıda malzemesi, 1,5 ton akaryakıt ele geçirildi.

Türkiye'den Gana'ya otobüs yardımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gana'ya verdiği otobüs müjdesi hayata geçiriliyor. İETT'nin İkitelli Garajı'nda yenilenen, boya ve bakımı yapılan otobüsler, gemilerle Gana'ya gönderilecek

Melih Gökçek, Aylin Nazlıaka'yı fena ti'ye aldı/GÜLME GARANTİ!

Nazlıaka'nın CHP'den ihraç edilmesi karşısında Gökçek'in ağzı kulaklarında... NAZLIAKA'YI Tİ'YE ALDI Bunun üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamasıyla Nazlıaka'yı ti'ye aldı. Gökçek, daha öncekiler gibi tweet atmak yerine slayt şeklinde hazırladığı 'Aylin Nazlıaka CHP'den atıldı' isimli videoyu Twitter adresinden paylaştı.

Sigara yasağı genişliyor!

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, sigara yasağını genişletecek düzenlemenin de Haziran sonuna kadar yasalaşacağını söyledi

Kuzey Irak'taki PKK hedefleri vuruldu

Kuzey Irak'taki Kandil bölgesi Avaşin-Basyan, Hakurk ve Gara'da PKK'ya ait tespit edilen sığınak ve barınaklar etkisiz hale getirildi

İmamın 'sigarayı bıraktırma' mesaisi

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesindeki bir camide görev yapan imam Eyüp Sabri Avdan, vatandaşlara sigarayı bıraktırmak için yoğun çaba harcıyor.

SGK'dan kanser ilaçlarıyla ilgili 'sigara' açıklaması

SGK, Sağlık Bakanlığından sigara kullanan hastalar için endikasyon dışı izin belgesi alınması halinde ilaç bedelinin karşılanmasında hiçbir sakınca bulunmadığını kaydetti.

Tahliye botu patlayan uçak seferden çekildi

İstanbul-Seul seferini yapmaya hazırlanan THY'ye ait yolcu uçağı, acil tahliye botunun patlaması nedeniyle bakım için hangara alındı.

Yeni moda isimli çeyrekler

Eşine dostuna önemli günlerinde taktığı altının aynısının kendisine hediye edilmesini garanti altına almak isteyen vatandaş çareyi takıların üzerine isim yazdırmada buldu

ISSG'nin Cenevre'deki görüşmesi başladı

Uluslararası Suriye Destek Grubu, Suriye'de abluka altındaki bölgelerde yaşayan halka acil erişimin sağlanmasının garanti altına alınması için yapılması gerekenlerin görüşülmesi amacıyla Cenevre'de toplandı.

Erdoğan'dan sigara mesajı: Aslolan sigara içenin değil içmeyenin özgürlüğünü korumak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sigara içme özgürlüğü diye bir özgürlük asla olamaz. Asıl olan sigara içenin değil sigara içmeyenin özgürlüğünü korumaktır" dedi.

Cenaze nakil aracına dönüştürülen minibüsle sigara kaçakçılığı

Muş'ta cenaze nakil aracına dönüştürülen kiralık minibüste gümrük kaçağı 56 bin 505 paket sigara ele geçirildi.

Sigara her yıl 100 bin insanın ölümüne neden oluyor

Türkiye'de ve dünyada bağımlılık yapıcı maddelerin başında gelen tütün, dünyada her yıl 6 milyon, Türkiye'de ise 100 bin kişinin ölümüne neden oluyor.