Finlandiya Haberleri
  • 28 Eylül 2021 13:06

Finlandiya Haberleri

Gemi inşa sektörü yeni pazarlara yelken açıyor

Akajans'ın haberine göre Türk Eximbank, Türk gemi inşa sektörünün uluslararası pazarlara erişiminin artırılması için çalışmalarını artırarak sürdürüyor. Önemli pazarlardan Norveç ve Finlandiya ile de görüşmeler devam ediyor.

'Cumhurbaşkanı ile aramızda milim fark yok'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Finlandiya gezisinin dönüşünde gazetecilere konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarında fikir ayrılığı iddialarına cevap verdi.

'Dokunulmazlık kararlılığımızdan kimsenin tereddüdü olmasın'

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Finlandiya Başbakanı Juha Spila ile Başbakanlık Resmi Konukevi'ndeki görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Adam olana adam gibi cevap verilir!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'ye yapacağı ziyaret öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Finlandiya ve Dünya Bankası'ndan Filistin'e yardım

Finlandiya ve Dünya Bankası'nın Filistin'e 8,9 milyon dolar bağışta bulunduğu bildirildi.

Rusya'dan İskandinav charter şirketlerine yaptırım

Rusya, hava sahasını Danimarka, Norveç ve Finlandiya turizm şirketlerinin charter uçuşlarına kapattı.

Futsal Dünya Kupası Avrupa elemeleri başlıyor

2016 FIFA Futsal Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 3. Grup maçları yarın İzmir'de başlayacak. 3. Grup maçlarına Türkiye'nin yanı sıra Finlandiya, Sırbistan ve Rusya katılacak.

Başbakan uçağın tuvaletinde uçtu

Finlandiya Başbakanı Sipilä, başkent Helsinki’den kuzeydeki Oulu kentine yaptığı uçak yolculuğunda tuvalette oturmak zorunda kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan katliamın olduğu meydanda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö ve eşi Ankara'daki terör saldırısının gerçekleştiği Ankara Garı'na gelerek karanfil bıraktı.

Erdoğan: Diktatör olsam bu soruyu soramazdın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fillandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında soruları yanıtladı