Filistin Haberleri

Filistin Haberleri

BM: 'Shireen Abu Akleh'i İsrail güçleri öldürdü'

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, Filistinli gazeteci Shireen Abud Akleh'i İsrail güçlerinin öldürdüğünü doğruladı.

Ünlü markalar dünyaya açılmak için İstanbul'u merkez seçiyor

Filistinli ünlü giyim markası İstanbul'da bulunan şubesinde ürettiği tesettür giyim ürünlerini e-ticaret yoluyla yurtdışına satarak dünyaya açıldı. Taleplerin artmasıyla birlikte siparişlere yetişemediklerini dile getiren firma yetkilileri, 'Dünya genelinde ünlü bir marka olmak istiyoruz' dedi.

Gölcük'ün kardeş şehri 'Nablus'

Kocaeli'de Gölcük Belediyesi ve Filistin Nablus Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

İsrail güçleri Filistinli bir kadını öldürdü

İsrail güçleri, Filistin'in Batı Şeria bölgesindeki mülteci kampının girişinde İsrail askerine elinde bıçakla yaklaştığı iddiasıyla Filistinli bir kadını öldürdü.

Kudüs'teki Bayrak Yürüyüşü'nde 45 kişi yaralandı

İsrail'in işgali altındaki Kudüs'te fanatik Yahudilerin Kudüs Günü münasebetiyle düzenledikleri provokatif Bayrak Yürüyüşü'nde 5'i polis, 40'ı Filistinli toplam 45 kişi yaralandı. Çıkan olaylarda şu ana kadar 50'den fazla kişinin gözaltına alındığı bildirirken, Batı Şeria'da çıkan olaylarda ise 145 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Filistinlilerden İsraillilerin Bayrak Yürüyüşü'ne dronlu tepki

İsrail'in işgali altındaki Kudüs'te fanatik Yahudiler tarafından düzenlenen Bayrak Yürüyüşü'ne Filistinliler, Filistin bayrağı takılan dronu Şam Kapısı üzerinde uçurarak tepki gösterdi.

Gazze'de 'bayrak yürüyüşü' protestosu

Gazze'de binlerce Filistinli, İsrailli yerleşimcilerin yarın yapacakları bayrak yürüyüşünü protesto etmek için bir araya geldi.

Osmaniye'de üretilen kekikler Filistin'e ihraç ediliyor

Osmaniye'de alternatif tarım ürünleri arasında üretimi yapılan ve 35 derecede hasat edilen kekikler Filistin'e ihraç ediliyor.

Filistin Başsavcılığı, Al Jazeera muhabiri Shireen Abu Akleh'nin kasten vurulduğunu tespit etti

Filistin Başsavcılığı, yürüttüğü soruşturma çerçevesinde Al Jazeera muhabiri Shireen Abu Akleh'nin İsrail güçleri tarafından kasten vurulduğunun tespit edildiğini duyurdu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin'deki temasları çerçevesinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas tarafından kabul edildi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Filistin'deki Türkiye mezunlarıyla bir araya geldi

Filistin'e resmi ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye mezunlarıyla bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlu: 'Filistin davasına desteğimiz İsrail'le ilişkilerimizin seyrinden tamamen bağımsız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yarın İsrail'e resmi ziyaret gerçekleştireceğini belirterek, 'Filistin davasına desteğimiz İsrail'le ilişkilerimizin seyrinden tamamen bağımsızdır. Ama şunu da söylemek isterim Filistin politikamızın değişmesi mümkün değildir' dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Filistinli mevkidaşı el-Maliki ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ile bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlu Filistin'de

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Filistin'e geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Bugün Mescid-i Aksa, sistematik saldırılarla karşı karşıyadır'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Uluslararası Kudüs ve Mescid-i Aksa Sempozyumu'nda yaptığı konuşmasında, 'Bugün Mescid-i Aksa, sistematik saldırılarla karşı karşıyadır. Filistin'i ve Kudüs'ü işgal etmek, aslında sadece bu bölgede değil, bütün yeryüzünde kaos çıkarmaktır' dedi.

İsrail'den Filistinli gazetecinin cenazesindeki polislere soruşturma

İsrail, dün Filistinli gazeteci Shireen Abu Akleh'in cenaze konvoyuna saldıran İsrail polislerine soruşturma açılacağını duyurdu.

İsrail güçlerinin öldürdüğü gazeteci Akleh son yolculuğuna uğurlandı

İsrail güçleri tarafından Filistin'de öldürülen Al Jazeera muhabiri Shireen Abu Akleh için cenaze töreni düzenlendi.

İsrail güçleri tarafından öldürülen Al Jazeera muhabirinin anısına Gazze'de duvar resmi yapıldı

Filistinli sanatçılar, Batı Şeria'da İsrail güçleri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Al Jazeera muhabiri Shireen Abu Akleh'in anısına Gazze'de bir duvara resmini yaptı.

İsrail güçleri, saldırıyla ilgili 2 Filistinliyi tutukladı

İsrail, geçtiğimiz Perşembe günü 3 İsrailliyi öldürdüğü gerekçesiyle aranan 2 Filistinlinin tutuklandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 3. Uluslararası Model OIC Liseler Zirvesi'ne katıldı

3. Uluslararası Model İslam İşbirliği Liseler Zirvesi Şişli'de bulunan bir otelde gerçekleşti. Zirvede konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 'Filistin sorununu ele alacak olursanız, adalet olmadan Kudüs ve Mescid-i Aksa'da sürdürülebilir barış gerçekleşmez' dedi.

Mescid-i Aksa’daki bomba ihbarı asılsız çıktı

Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın içerisinde yer alan Kıble Camii’nde yapılan bomba ihbarının asılsız olduğu ortaya çıktı.

Flaş!... 'Mescid-i Aksa’daki Kıble Camisi'nde iki adet patlayıcı bulundu' iddiası

Al Jazeera, Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın içerisinde yer alan Kıble Camii’nde iki adet ev yapımı patlayıcı bulunduğunu bildirerek İsrail polisinin patlayıcılar nedeniyle bölgeye bomba uzmanı çağırdığını aktardı.

Mescid-i Aksa'da 200 bin kişi bayram namazı kıldı

Filistin'de 200 bin kişi, bayram namazını kılmak için Mescid-i Aksa'da bir araya geldi.

Parisliler gözaltına alınan Filistinliler için sokaklara döküldü

Fransa'nın başkenti Paris'te, İsrail güçleri tarafından gözaltına alınan Filistinlilerin serbest bırakılması için protesto düzenlendi.

Ramazan ayının son cumasında 160 bin kişi Mescid-i Aksa'da toplandı

Filistin'de Ramazan ayının son cuma namazını 160 bin kişi, Mescid-i Aksa'da birlikte kıldı.

Ayasofya'da bir ilk yaşandı

Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'nde cuma namazını Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Hatem Muhammed Helmy Abdulsami El-Bakri kıldırdı. Cuma namazına çok sayıda vatandaş katıldı.

Teravih treni ile milyonların gönlüne dokundu

Çocuklara teravihi sevdirmek için cami içindeki teravih treni oyunuyla gönülleri fetheden imam Mahmut Eroğlu konuştu. Aileleri çocuklarıyla camiye davet eden imam Mahmut Eroğlu, 'Bu çocuklara gelin 50 sene sonra sorun; teravih treninin tadından burada yapılanlardan hep bahsedeceklerdir' dedi. Filistin asıllı ünlü model Bella Hadid'in teravih trenini paylaşmasının ardından ise camiye hediye yağdı.

İsrail'de fanatik Yahudilerin bayrak yürüyüşüne izin verilmedi

İsrail'de fanatik Yahudilerin işgal altındaki Kudüs'te bulunan Şam Kapısı'ndan Ağlama Duvarı'na Filistinlilerin yaşadığı mahalleri kullanarak yapacakları bayrak yürüyüşüne izin verilmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Yitzhak Herzog ile yaptığı telefon görüşmesinde, İsrailli bazı radikal grupların ve güvenlik güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarının İslam aleminde haklı tepkilere neden olduğunu söyledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 'Terör, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilk gündem maddesidir'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Terör, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilk gündem maddesidir. İsveç'te, Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Biz dostluk elimizi uzatıp Akdeniz'in barış denizi olması için çaba sarf ederken, bazı Yunan yöneticilerin provokatif, hukuk dışı eylem ve söylemleriyle karşılaşıyoruz. Daha fazla can kaybı yaşanmaması ve bir an önce huzur ve istikrarın temini için acilen bir ateşkes ilan edilmesinin önemli olduğunu vurguluyoruz. Filistin'de son dönemde yaşanan gerilimden endişe duyuyoruz. Özelikle bu hassas dönemde Mescid-i Aksa'nın statüsü ve maneviyatı ile Müslümanlara yönelik tahrik ve müdahaleleri kabul edilemez buluyor, kınıyoruz. Filistin'in ve Filistinlilerin haklı davalarında yanlarındayız dedi.