Filistin Haberleri

Filistin Haberleri

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Bugün Mescid-i Aksa, sistematik saldırılarla karşı karşıyadır'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Uluslararası Kudüs ve Mescid-i Aksa Sempozyumu'nda yaptığı konuşmasında, 'Bugün Mescid-i Aksa, sistematik saldırılarla karşı karşıyadır. Filistin'i ve Kudüs'ü işgal etmek, aslında sadece bu bölgede değil, bütün yeryüzünde kaos çıkarmaktır' dedi.

İsrail'den Filistinli gazetecinin cenazesindeki polislere soruşturma

İsrail, dün Filistinli gazeteci Shireen Abu Akleh'in cenaze konvoyuna saldıran İsrail polislerine soruşturma açılacağını duyurdu.

İsrail güçlerinin öldürdüğü gazeteci Akleh son yolculuğuna uğurlandı

İsrail güçleri tarafından Filistin'de öldürülen Al Jazeera muhabiri Shireen Abu Akleh için cenaze töreni düzenlendi.

İsrail güçleri tarafından öldürülen Al Jazeera muhabirinin anısına Gazze'de duvar resmi yapıldı

Filistinli sanatçılar, Batı Şeria'da İsrail güçleri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Al Jazeera muhabiri Shireen Abu Akleh'in anısına Gazze'de bir duvara resmini yaptı.

İsrail güçleri, saldırıyla ilgili 2 Filistinliyi tutukladı

İsrail, geçtiğimiz Perşembe günü 3 İsrailliyi öldürdüğü gerekçesiyle aranan 2 Filistinlinin tutuklandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 3. Uluslararası Model OIC Liseler Zirvesi'ne katıldı

3. Uluslararası Model İslam İşbirliği Liseler Zirvesi Şişli'de bulunan bir otelde gerçekleşti. Zirvede konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 'Filistin sorununu ele alacak olursanız, adalet olmadan Kudüs ve Mescid-i Aksa'da sürdürülebilir barış gerçekleşmez' dedi.

Mescid-i Aksa’daki bomba ihbarı asılsız çıktı

Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın içerisinde yer alan Kıble Camii’nde yapılan bomba ihbarının asılsız olduğu ortaya çıktı.

Flaş!... 'Mescid-i Aksa’daki Kıble Camisi'nde iki adet patlayıcı bulundu' iddiası

Al Jazeera, Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın içerisinde yer alan Kıble Camii’nde iki adet ev yapımı patlayıcı bulunduğunu bildirerek İsrail polisinin patlayıcılar nedeniyle bölgeye bomba uzmanı çağırdığını aktardı.

Mescid-i Aksa'da 200 bin kişi bayram namazı kıldı

Filistin'de 200 bin kişi, bayram namazını kılmak için Mescid-i Aksa'da bir araya geldi.

Parisliler gözaltına alınan Filistinliler için sokaklara döküldü

Fransa'nın başkenti Paris'te, İsrail güçleri tarafından gözaltına alınan Filistinlilerin serbest bırakılması için protesto düzenlendi.

Ramazan ayının son cumasında 160 bin kişi Mescid-i Aksa'da toplandı

Filistin'de Ramazan ayının son cuma namazını 160 bin kişi, Mescid-i Aksa'da birlikte kıldı.

Ayasofya'da bir ilk yaşandı

Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'nde cuma namazını Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Hatem Muhammed Helmy Abdulsami El-Bakri kıldırdı. Cuma namazına çok sayıda vatandaş katıldı.

Teravih treni ile milyonların gönlüne dokundu

Çocuklara teravihi sevdirmek için cami içindeki teravih treni oyunuyla gönülleri fetheden imam Mahmut Eroğlu konuştu. Aileleri çocuklarıyla camiye davet eden imam Mahmut Eroğlu, 'Bu çocuklara gelin 50 sene sonra sorun; teravih treninin tadından burada yapılanlardan hep bahsedeceklerdir' dedi. Filistin asıllı ünlü model Bella Hadid'in teravih trenini paylaşmasının ardından ise camiye hediye yağdı.

İsrail'de fanatik Yahudilerin bayrak yürüyüşüne izin verilmedi

İsrail'de fanatik Yahudilerin işgal altındaki Kudüs'te bulunan Şam Kapısı'ndan Ağlama Duvarı'na Filistinlilerin yaşadığı mahalleri kullanarak yapacakları bayrak yürüyüşüne izin verilmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Yitzhak Herzog ile yaptığı telefon görüşmesinde, İsrailli bazı radikal grupların ve güvenlik güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarının İslam aleminde haklı tepkilere neden olduğunu söyledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 'Terör, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilk gündem maddesidir'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Terör, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilk gündem maddesidir. İsveç'te, Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Biz dostluk elimizi uzatıp Akdeniz'in barış denizi olması için çaba sarf ederken, bazı Yunan yöneticilerin provokatif, hukuk dışı eylem ve söylemleriyle karşılaşıyoruz. Daha fazla can kaybı yaşanmaması ve bir an önce huzur ve istikrarın temini için acilen bir ateşkes ilan edilmesinin önemli olduğunu vurguluyoruz. Filistin'de son dönemde yaşanan gerilimden endişe duyuyoruz. Özelikle bu hassas dönemde Mescid-i Aksa'nın statüsü ve maneviyatı ile Müslümanlara yönelik tahrik ve müdahaleleri kabul edilemez buluyor, kınıyoruz. Filistin'in ve Filistinlilerin haklı davalarında yanlarındayız dedi.

BMGK, İsrail-Filistin gerginliğini görüşmek için yarın toplanacak

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin yarın sabah İsrail ve Filistin arasında artan gerginliği ve şiddet olaylarını görüşmek üzere toplanacağı bildirildi.

İsrail güçlerinin saldırıları sonrası Mescid-i Aksa'da temizlik yapıldı

İşgal altındaki Kudüs'te İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya düzenlediği saldırılar sonrası bir araya gelen Filistinliler, Mescid-i Aksa'nın avlusunu temizledi.

İsrail güçleri Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırdı: 17 yaralı

Filistin'in başkenti Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da İsrail güçlerinin düzenlediği saldırılar nedeniyle 5'i ağır olmak üzere en az 17 kişi yaralandı.

AK Parti İstanbul'dan Mescid-i Aksa saldırılarına yönelik tepki

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mahmut Rıdvan Nazırlı, İsrail'in Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Nazırlı yaptığı açıklamada, ''Filistinli kardeşlerimizi ve Filistin davasını asla yalnız bırakmayacağız'' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'İsrail tarafından sürdürülen saldırıları şiddetle kınıyorum'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail'in sürdürdüğü saldırıları kınayarak, 'Filistin'in çeşitli şehirlerinde ve Müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa'da ibadet edenlere yönelik İsrail tarafından sürdürülen saldırıları şiddetle kınıyorum' dedi.

İsrail güçleri Filistinli bir kadını öldürdü

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde bulunan Beytüllahim şehrinde, İsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu 1 Filistinli kadın hayatını kaybetti.

Binlerce Müslüman, Ramazan ayının ilk cumasında İbrahim Camii'ne akın etti

Ramazan ayının ilk cuma namazını birlikte kılmak isteyen Filistin'in El Halil kentinde yaşayanlar, İbrahim Camii'ne akın etti.

Ramazan ayının ilk Cuma'sında 80 bin kişi Mescid-i Aksa'da toplandı

Filistin'de Ramazan ayının ilk Cuma namazını 80 bin kişi, Mescid-i Aksa'da birlikte kıldı.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail, Batı Şeria, Fas ve Cezayir'i ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna-Rusya savaşı, İsrail-Filistin ilişkileri ve İran'ın bölgede istikrarı bozan faaliyetleri hakkında görüşmek üzere 26-30 Mart tarihleri arasında İsrail, Batı Şeria, Fas ve Cezayir'e bir dizi ziyaret düzenleyecek.

Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Al-Bakri'den, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a ziyaret

Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Hatem Mohammed Helmy Abdulsamie Al-Bakri, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ve beraberindeki heyetle birlikte Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı ziyaret etti.

Kudüs'te farklı inançların dini liderlerinden 'Ukrayna'da barış' çağrısı

Kudüs'teki Moskova Meydanı'nda bulunan Rus Katedrali önünde toplanan Müslüman, Hristiyan, Yahudi ve Dürzi onlarca dini lider, Ukrayna'daki savaşa son verilerek bir an önce barışın sağlanması çağrısında bulundu.

Yüzbinlerce Filistinli temiz suya kavuştu

Ramazan ayına sayılı günler kala Gazze'de tamamlanan su arıtma tesisi ve çeşme projesiyle yıllık 120 bin Filistinli vatandaş temiz suya kavuştu.

Esnaf ve çiftçiye yeni destek paketi müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 salgın tedbirleri nedeniyle işlerine ara veren esnaflara iki grup halinde destek olunacağını açıkladı. Erdoğan 2 gruba toplamda 4 milyar 622 milyon liralık kaynağın karşılıksız olarak verileceğini duyurdu

Sezai Karakoç: İslâm milleti birkaç yüzyıllık çilesini doldurmadı

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı Karakoç'un bayram mesajından: İslâm Milleti, birkaç yüzyıllık çilesini doldurmadı. İslâm Coğrafyası kan ağlıyor.