Fatih Sultan Mehmet Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:53

Fatih Sultan Mehmet Haberleri

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi 6 Yerleşkesiyle İstanbul’u Kuşatan Bir Üniversite

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İstanbul’un 6 ayrı ilçesinde bulunan yerleşkeleriyle İstanbul her yerinde hizmet veriyor. “Sadece eğitim değil, değerde verir…” sloganıyla yola çıkan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, deneyimli eğitimci kadrosu ve kaliteli eğitimiyle hedefi olan öğrencileri bekliyor.

İstanbul'un fethinin 563. yılına görkemli kutlama

İstanbul'un fethinin 563. yılı Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen "Fetih Şöleni" ve birçok etkinlikle kutlandı. Kutlamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım da katıldı

Flaş...FSM Köprüsü'nde bomba bulundu!

İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu geçişi istikametinde yol kenarındaki şüpheli motosiklette el yapımı bomba tespit edildi

İstanbul'da trafik durma noktasında!

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne çıkan bir kişi intihar girişiminde bulundu trafik durma noktasına geldi.

Rektörün aracına silahla ateş açıldı

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Duman'ın makam aracına açılan ateş sonucu rektörlük özel kalemi hafif şekilde yaralandı.

İstanbul'da polis merkezine saldırı

Sarıyer Armutlu'daki Fatih Sultan Mehmet Polis Merkezinin bahçesine el yapımı patlayıcıları atarken polis ekiplerince vurularak yaralanan şahıs, kaldırıldığı hastanede öldü.

"Işıklar Altında Fetih" İsimli Tiyatro Oyunu Sahnelenecek

Fatih Sultan Mehmet'in tahta çıkışından İstanbul'un fethine kadarki dönemi anlatan "Işıklar Altında Fetih" isimli tiyatro oyunu, gelecek ay sahnelenecek.

HGS cezaları yeniden hesaplanacak

Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprüleri ile paralı otoyollardan 2014 yılında "ihlalli geçiş" yapan 1 milyon 337 bin araç sahibine gönderilen Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezaları, yeniden hesaplanacak.

Fatih Sultan Mehmet belgeseli Roma’da

Osmanlı Devleti'nin 7. Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in kişiliğini anlatan, Kerime Senyücel’in yönettiği “Fatih: Avrupa’nın Kaderini Değiştiren Adam” belgeselinin özel gösterimi, Roma’da yapıldı.

Motosiklet geçiş ücretlerinde indirim

KGM Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından yapılan açıklamada, "6. Sınıf araçlar için uygulanacak ücretlerde değişikliğe gidildi. Otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden 6. Sınıf HGS etiketi ile geçiş yapan L3, L4, L5 ve L7 sınıfı araçlar 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50'si oranında ücretlendirilecek" denildi

Tarihi tersaneye beton santrali!

FATİH Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden 2 yıl sonra kurulan ve Osmanlı’dan bu yana donanma ve sivil deniz taşımacılığının en önemli üretim alanlarından biri olan Haliç Tersanesi’nin Taşkızak Tersanesi kısmına, Kasımpaşa-Sütlüce Tüneli’ne beton sağlamak için kurulan santrali, Beyoğlu bölgesinden sorumlu olan İstanbul 2 numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu raportörü fark etti.

İşte İstanbul Boğazı’nın yeni hali

Boğaz’ın Tarihi Yarımada üzerinden çekilen fotoğrafında, Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve henüz tabliyeleri yerleştirilmekte olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü bir gerdanlık gibi öne çıkıyor.