Esrar Haberleri
  • 18 Eylül 2021 11:24

Esrar Haberleri

PKK narkoterörün her yerinde!

PKK/KCK/PYD terör örgütüne; uyuşturucu ile mücadele eden Emniyet birimleri tarafından yapılan operasyonlar neticesinde gerçekleştirilen tespitler, PKK/KCK/PYD’nin sadece uyuşturucu madde ticaretini yapan şahıslardan gelir elde etmekle kalmadığı, uyuşturucu madde ticaretinin tüm aşamalarında rol oynadığını ortaya koyuyor.

​​Trilyon dolarlık narkoterör pazarı

Usta gazeteci Serdar Arseven'in bomba haber dosyasının üçüncü bölümü...Organize suç grupları ile terör örgütleri  arasında, silah temini, uyuşturucununsevkiyatı ve dağıtımı yoluyla terörist faaliyetlerin finansmanı, mali piyasalara sızma gibi birçok alanda kurulan ortaklıklar dikkat çekiyor.

Uyuşturucu ile amansız kavga!

Serdar Arseven'in bomba haber dosyasının ikinci bölümü...Türkiye, uyuşturucu pazarı açısından ‘kaynak’ ülke olarak nitelendirilmiyorama çok önemli tehditler altında... Buna rağmen, bugüne kadar etkin şekilde mücadele edilmesinde, uygulamaya konulan projelerin büyük rolü var.

Türkiye uyuşturucuda transit ve hedef ülke!..

Basının duayen ismi Serdar Arseven, bomba bir haber dosyasına imza attı. İçişleri Bakanı Soylu ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı yöneticileri ile buluşan Arseven'den çok konuşulacak bir araştırma...

LPG tüpünde uyuşturucu sevkiyatı

Aksaray'da şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde boş LPG tüpüne gizlenmiş 30 kilogram esrar bulundu, 2 kişi gözaltına alındı.

Aksaray'da bir ton esrar ele geçirildi

Aksaray'da bir tırda yapılan aramada kolilerin arasında gizlenmiş çuvallarda bir ton esrar bulundu.

Profesörün esrarengiz ölümünün sırrı çözüldü

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Alerji-İmmünoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Işıl Berat Barlan'ın ölümünü aydınlatmaya yönelik başlatılan savcılık soruşturması, esrarengiz ölümün iç yüzünü aydınlattı. Buna göre Prof. Barlan, önce kullandığı otomobili duvara çarpmış, ardından denize atlamış ancak kısa süre sonra kıyıya çıkmış. Prof. Barlan, ikinci kez denize atlayarak canına kıymış

İlber Ortaylı'dan çok tartışılacak iddia: Padişahlar esrar içerdi!

Katıldığı programda İlber Ortaylı, Osmanlı padişahlarının içki içip içmediği sorusunu yanıtladı ve padişahların hem içki hem de esrar içtiklerini söyledi

Evinde 264 kilo esrar çıktı 'yolda buldum' dedi

Konya'da evinde 264 kilogram esrar ele geçirilen şüphelinin ifadesinde uyuşturucuyu yolda bulduğunu söylediği öğrenildi.

Türkiye'den uluslararası sularda uyuşturucu operasyonu

Türkiye'nin uluslararası sularda Bolivya bandıralı gemiye yönelik uyuşturucu operasyonunda, ilk etapta 13 ton toz esrar ele geçirildiği, gemideki incelemelerin devam ettiği bildirildi.

Uyuşturucu ticaretine büyük darbe

Türkiye'nin uluslararası sularda Bolivya bandıralı gemiye yönelik uyuşturucu operasyonunda, ilk etapta 13 ton toz esrar ele geçirildiği, gemideki incelemelerin devam ettiği bildirildi.

Aksaray'da esrarengiz cinayet! Aynı yerde ikinci vahşet

Aksaray’da çöplük alanda 21 yaşındaki İmdat Tayfur Doğan, cinsel organı ve boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Doğan’ın sol bacağına ise kalemle ’Namus için’ yazısı olması dikkat çekti. Dün de evli 26 yaşındaki Kadir Çekiç de yol kenarında aynı şekilde ölü bulunmuştu

Türk bandıralı gemide esrarengiz ölüm

Hatay’ın İskenderun ilçesine demir atan kuru yük gemisinde 4 ceset bulundu. Cesetlerin, geminin Çin'e bakıma gönderilmesi sonucu ortaya çıktığı öğrenildi

Diyarbakır'da 73 kilo esrar yakalandı

Diyarbakır'da jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonlarda 73 kilogram esrar ele geçirildi.

G-20'nin en esrarengiz görüntüsünün sırrı çözüldü

Kimileri onun "acemi bir ajan" olduğunu öne sürdü, kimileri "Obama ve Putin ile selfie çekmeye çalıştığını" savundu. G-20'nin en esrarengiz görüntüsünün sırrı sonunda çözüldü ama cevap farklı.

Türkiye'ye 9 ayda kaynağı meçhul 13,4 milyar dolar girmiş

Merkez Bankası verilerine göre Türkiye'ye 9 ayda 13 milyar 443 milyon dolar kaynağı meçhul para girişi oldu. Geçen yıla göre yüzde 52 artan esrarengiz para, cari açığın finansmanında kullanıldı. Yılın ilk 9 ayında yabancıların 6 milyar dolar düzeyinde hisse senedi ve borç senetleri satışı gerçekleştirdiği görüldü.

Peynirlerin arasında uyuşturucu sevkiyatı

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde, peynir kovalarının içine gizlenen 74 kilo 420 gram toz esrar ele geçirildi.

Tecavüzde 'SAYGIN TUTUM' indirimi!

Diyarbakır'da kendini subay olarak tanıtıp, 14 yaşındaki 3 kızı evine götürdüğü, esrar içirdiği ve porno film izletip cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 150 yıl hapis istemiyle yargılanan tercüman Ubeydullah Ç., ’Saygın Tutum’ indirimi uygulanarak 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.