Esnaf Haberleri
  • 26 Eylül 2021 21:43

Esnaf Haberleri

Esnaf ve çiftçiye yeni destek paketi müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 salgın tedbirleri nedeniyle işlerine ara veren esnaflara iki grup halinde destek olunacağını açıkladı. Erdoğan 2 gruba toplamda 4 milyar 622 milyon liralık kaynağın karşılıksız olarak verileceğini duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2021'i Ahi Evran Yılı ilan etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılının Ahî Evran Yılı olarak kutlanmasını kararlaştırıldı. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Esnaf isyanda: BİM, A101 ve Şok'a yasaklama getirilsin

Kocaeli'de esnaf platformu çarpıcı bir kampanya başlattı. "Maalesef ülke 3 zincir mağazaya mecbur bırakıldı. Siz hiç çay, şeker satan ayakkabıcı... Yumurta, peynir ekmek satan tuhafiyeci gördünüz mü?" denilen çağrıda zincir marketlerin kısıtlama günlerinde gıda dışında ürün satmasının yasaklanması istendi

Esnaf bu ülkenin kalbidir

Yemediğini size yedirmeyen, veresiye defterini açan, ‘Yoksa sonra verirsin’ diyen, ‘Gel bir bardak çayımı iç’ diyerek muhabbetini esirgemeyen esnaftan bahsediyoruz

Bir maçta 11 kırmızı kart

Ordu'da Ünye 1957 ile Esnafspor arasında oynanan 19 yaş altı play-off final karşılaşmasında 11 oyuncu kırmızı kart gördü ve müsabaka hakem tarafından tatil edildi.

İzmir'de yere fırlatılan Suriyeli çocuğa Erdoğan'dan hediye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Kemeraltı İpek Pazarı Caddesi'nde bir esnafın darbettiği 6 yaşındaki Suriyeli çocuğa bisiklet hediye etti

Bakan açıkladı! Küçük esnaf, 2. el oto ve birçok alanda yeni düzenlemeler

Bakan Tüfenkci, üreticiyi ve tüketiciyi mağdur eden tarladan 1 liraya alınıp markette 5 liraya çıkan sebze meyve fiyatlarına karşı önlem alınacağını belirtti. Tüfenkci, marketlere kâr marjı konulacağını belirterek “Yüzde 25-30 olabilir kâr. 1 lira ise nakliyesi ile en fazla 2 lira olur ama yüzde 500 kâr olmaz” dedi

Lübnanlı fotoğrafçı yakın tarihe ışık tutuyor

Lübnanlı fotoğrafçı Medeni, esnafından sanatçısına kadar yarım asırdır çektiği fotoğraflardan oluşan zengin arşiviyle Sayda şehrinin geçmişten bugüne değişimini gözler önüne seriyor.

3 aile için başladılar 10 bin kişiye ulaştılar

Bursa'da ihtiyaç sahibi 3 aileye destek olmak amacıyla babasıyla yola çıkan esnaf Muhammed Korkmaz, kurduğu dernekle, 1,5 yılda, aralarında Suriyeli sığınmacıların da bulunduğu ihtiyaç sahibi 2 bin 150 aileye gıda ve temel ihtiyaç malzemesi yardımında bulundu.

Terör baskısı olmayınca Silopi'de kepenkler kapanmadı

Terör örgütü elebaşı Öcalan'ın Kenya'da yakalanmasının yıl dönümü bahanesiyle önceki senelerde teröristlerin baskısı sonucu kepenk kapatan Silopi esnafı, huzur ortamının sağlanmasıyla bu yıl 15 Şubat'ta iş yerini açık tuttu.

Ağrı'daki terör operasyonunda 7 kişi gözaltına alındı

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde, Cizre'deki terör operasyonlarını protesto gerekçesiyle esnafı kepenk kapatmaya zorladığı öne sürülen 7 kişi gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafla sohbet etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya'da makam aracını durdurarak minibüs ve taksi esnafıyla sohbet etti.

Türü belirlenemeyen hayvan iskeletini iş yerinde sergiliyor

Niğde'de bir esnaf 2 yıl önce bir arkadaşından aldığı ve türü belirlenemeyen hayvan iskeletini iş yerine yaptırdığı özel cam fanusta sergiliyor.

Karlı yollara "pat pat" lastiğiyle çözüm buldu

Erzincan'da oto tamirciliği yapan bir esnaf, karla kaplı yollarda otomobiliyle rahatça yol alabilmek için aracına "pat pat" lastiği taktı.

Ankara'da 14 Şubat'ta 300 bin çiçek satılacağı tahmin ediliyor

Ankara Çiçekçiler Esnafı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Aydemir, Sevgililer Günü'nde Başkent'te yaklaşık 300 bin adet çiçek satılacağını tahmin ettiklerini belirtti.

Kuyumcular umudunu 14 Şubat'a bağladı

Altın fiyatlarının yüksek seyretmesi nedeniyle işleri durma noktasına gelen kuyumcu esnafı, umudunu 14 Şubat Sevgililer Günü'ne bağladı.

"Ekmeğe zam yok"

Ekmek fiyatına gizli zam yapıldığı iddialarına fırıncılardan itiraz geldi.. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İstanbul ve Ankara'da satılan ekmek fiyatlarından örnekler verdi, "Fırıncı esnafı iki buçuk üç yıldır bir değişikliğe gitmemiştir" dedi...

Şubat'ta herkesin maaşı artacak

Bu ay emekli esnaf, muhtar, polis, memur zamlı maaş alacak. Aylıklarda 580 liraya varan artış olacak. İşverenler ise torba yasada sağlanan avantajlar ile prim muafiyetine, vergi desteğine kavuşacak...

Çınar saldırısında zarar gören esnafa ödeme yapılmaya başlandı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda iş yerleri zarar gören esnafa ödeme yapılmaya başlandı.

Milyonlarca memura, anneye, polise, erbaşa, jandarmaya, işçiye, esnafa ve muhtara müjde! O tasarı yasalaştı!

Doğum yapan memur ve işçilere yeni haklar getiren düzenlemeyi de içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

'Keup Caddesi Kuaförü' gösterimde

Almanya'da NSU terör örgütünün bombalı saldırısına maruz kalan Türk esnafın konu edildiği, "Der Kuaför aus der Keupstraße" (Keup Caddesi Kuaförü) isimli film gösterime girdi.

Memur anneye, polise, çiftçiye, esnafa müjde

TBMM Genel Kurulu’nda, Gelir Vergisi Kanunu’nda değişiklik yapan torba tasarının birinci bölümü kabul edildi. Kadın memurlara doğum yapmaları halinde analık izni sonrasında birinci doğumda 2 ay, ikinci doğumda 4 ay, sonraki doğumlarda 6 ay süreyle günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışmasına izin veriliyor.

Zorunlu Trafik Sigortası fiyatlarını taksiciler protesto etti

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, 4. Levent’te bulunan Türkiye Sigorta Reasürans Birliği önünde zorunlu trafik sigortası ücretlerine yapılan zammı protesto etti

PKK için esnaftan haraç topladığı öne sürülen 2 kişi tutuklandı

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, bölücü terör örgütüne esnaftan haraç topladıkları iddiasıyla 2 kişi tutuklandı.

Sırplar Türk mutfağının lezzetlerini tadıyor

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da, Gaziantepli iki esnafın işlettiği restoranda Türk mutfağına özgü birçok lezzet beğeniye sunuluyor.

Kapalıçarşı ilk kez 'seçim' yaptı

Dünyanın en eski alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı'nın yeni yönetimi, ilk kez esnafın sandık başına gitmesiyle belirlendi.

Suriyeli küçük Muhammet esnafın sevgisini kazandı

Suriye'deki iç savaştan kaçarak 3 yıl önce ailesiyle Gaziantep'e sığınan 11 yaşındaki Muhammet, okuldan arta kalan zamanlarda büfede çalışarak, gönüllü tercümanlık yapıyor.

Çınar'da 400 iş yeri hasar gördü

DESOB Başkanı Ebedinoğlu, Çınar Emniyet Amirliği ile lojmanına terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 400'ün üzerinde esnafın iş yerinin hasar gördüğünü belirtti.

Emekliye en az 234 lira zam

Emekli olup esnaflık yapanlar, yüzde 10'luk destek priminin kaldırılmasıyla üçüncü zamma kavuşacak. Dükkan işleten Bağ-Kur esnaf emeklilerinin aylık geliri 3'lü zamla en az 234 lira artacak

Sur esnafı ekmeğini başka semtlerde arıyor

Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerin saldırıları nedeniyle kepenk kapatmak zorunda kalan Sur ilçesindeki esnaftan bazıları, iş yerlerini başka semtlere taşıdı.