Ermeni Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:17

Ermeni Haberleri

Karakoç: Soykırımı icat edip uygulayan onlar

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı Sezai Karakoç, ABD Başkanı Joe Biden’in, 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelendirmesine ilişkin görüşlerini açıkladı.

Müslüman-Türk isimli yerli-yabancı unsurlar ve 'Sünepe Türkiye'yi özleyiş

1915 Ermeni olaylarında ülkenin farklı yerlerine dağıtılmış bir kitle var…1935 yılında soyadı kanunu ile birlikte büyük çoğunluğu Müslüman Türk isimleri alarak topluma karışmış ama ne kimliğini ne de benliğini asla unutmamışlardır… Cumhuriyet tarihinde yaşadıklarımızla yakından alakalı bu konu.

Cem Özdemir 'Tokat hemşehriliğinden' ihraç ediliyor, Bettina 'hemşehri' oluyor!

Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, Almanya Federal Meclisi'nin, 1915 olaylarını 'Soykırım' olarak nitelendiren tasarıyı hazırlayarak 'Evet' oyu kullanan Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir'i, "Tokat hemşehriliği"nden belediye meclisi kararı alarak ihraç edeceklerini ilan etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya: Delikanlı olun, ciğerimi yiyin!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'nın iki yüzlülüğüne dikkat çekip uyardı. Erdoğan Avrupa'ya mülteci anlaşmasındaki tavrına tepki gösterip, 'Karşımıza Ermenileri, terör örgütlerini sürmeyin. Delikanlı olun benim ciğerimi yiyin.' dedi

Ermeni terör örgütü PKK’nın iş birlikçisi Almanya ne yapmak istiyor?

Almanya parlamentosunun sözde Ermeni iddialarını "soykırım" olarak kabul etmesi ne anlama geliyor? Ermeni diasporasının desteklediği PKK terör örgütünün arkasındaki ülkelerden biri olan Almanya'nın gerçek yüzü....

Azerbaycan Ermenistan ordusuna ait bir tankı mürettebatıyla imha etti

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Ermenistan ordusuna ait bir tankın mürettebatı ile imha edildiği bildirildi.

Erdoğan'dan Ateşyan'a '1915' mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Ateşyan'a, Ermeni Patrikhanesi'nin Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde düzenlediği 1915 olaylarını anma ayini dolayısıyla bir mesaj gönderdi.

ABD'de Ermeni iddialarına karşı Türkiye’ye destek yürüyüşü yapılacak

ABD’de yaşayan Türk ve Müslüman toplumunun yanı sıra farklı etnik ve dini kesimden yaklaşık 10 bin kişi, yarın başkent Washington’da “barış ve dayanışma” yürüyüşü yapacak.

'Ermeni meselesi bilimsel boyutta tartışılmalı'

TTK Başkanı Refik Turan, ABD Başkanı Obama'nın 1915 olayları için "Büyük Felaket" ifadesini kullanmasına ilişkin, meselenin öncelikle bilimsel boyutta, belgelere dayalı tartışılması gerektiğini söyledi.

Türk Hackerlardan Ermenistan'a büyük şok!

Turan Ordusu adlı Türki cumhuriyetlerden oluşan hacker grubu Ermenistan'a siber saldırı düzenledi.

Obama yine 'soykırım' demedi!

ABD Başkanı Obama, 1915 yılı olaylarıyla ilgili olarak Ermenice “Büyük Felaket” anlamına gelen “Meds Yeghern” ifadesini kullandı

Flaş...Azerbaycan Ermenistan İHA'sını düşürdü!

Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında sıcak gelişmeler yaşandı.

Azerbaycanlı futbolcular sahaya askeri kıyafetle çıktı

Azerbaycan Hazar Lenkeran takımı, Karabağ'la oyanan lig maçına askeri kıyafetlerle çıkarak, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında yaşanan çatışmalarda şehit olan Azerbaycan askerlerini andı.

Erdoğan'a gözyaşları ile Azerbaycanlı şehitleri soran gazeteci konuştu

ABD’nin Maryland eyaletindeki merkezin açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Azerbaycan-Ermenistan cephe hattındaki çatışmalarda 12 Azerbaycan askerinin şehit olmasına ilişkin değerlendirmesini gözyaşlarını tutamayarak soran ANS TV muhabiri Ganire Ataşova, o anı AA muhabirine anlattı.

Ermeni askerlerin açtığı ateşte 2 Azeri asker şehit oldu

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Azerbaycan ordusundan iki asker şehit oldu.

Türkiye'deki kiliselerde Paskalya ayinleri düzenlendi

İzmir'deki Meryem Ana Evi, Hatay'daki Ermeni ve Katolik kiliseleri ile Mersin'deki Latin italyan Katolik Kilisesi'nde Paskalya Bayramı dolayısıyla ayinler düzenlendi.

PKK ve HDP'nin "Ermeni" aşkının sırrı 1920'lerde imzalanan anlaşmada

Terör örgütüne karşı yıllardır sürdürülen operasyonlarda ölü olarak ele geçirilen teröristler arasında çok sayıda Ermeni olduğu tahmin edilen sünnetsiz kişilerin bulunduğu da sürekli kayıtlara geçmektedir. İşte Türkiye’yi hedef alan tüm eylemlerin altında, Ermeni Taşnaksutyun Partisi ile Kürt cemiyeti Hoybun arasında 1928 yılında Halep’te İngiliz ve Fransızların gözetiminde imzalanan anlaşma yatıyor.

Ganire Paşayeva: Ermenistan PKK’ya asker gönderiyor

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, ’Ermenistan’dan PKK terör örgütüne Türkiye’ye karşı savaşmak için asker gönderirler. Ölenlerini de PKK ve Ermenistan bayraklarına sararlar.’ dedi

Azerbaycan'dan Rusya'ya nota

Azerbaycan, Ermenistan'a silah alımı için 200 milyon dolarlık kredi sağladığı gerekçesiyle Rusya'ya nota verdi.

'Babamı üzerine benzin dökerek diri diri yaktılar'

Ermeni ordusunun 1992'de Azerbaycan'ın Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaptığı katliama 8 yaşında tanıklık eden Hazangül Emirova, babasının öz toprağını satmadığı için Ermeniler tarafından üzerine benzin dökülerek diri diri yakıldığını belirtti.

İBB Kültür AŞ'den 'Hocalı Katliamı' etkinliği

İBB Kültür AŞ, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında Ermenistan Cumhuriyeti birlikleri tarafından yapılan "Hocalı Katliamı" nedeniyle etkinlik düzenledi.

Rusya Ermenistan'daki üssüne savaş uçakları gönderdi

Rusya'nın Ermenistan'daki askeri üssüne 5 savaş uçağı ve 1 helikopter gönderdiği bildirildi.

Fransa'dan Rusya'ya 'Esed' uyarısı

Fransa'nın BM Daimi Temsilcisi François Delattre, Beşşar Esed'e koşulsuz destek vermenin, çok tehlikeli bir çıkmaz sokak olduğunu Rusya'nın anlaması gerektiğini belirtti.

'Suriye'ye kara gücü göndermek aciliyet kazandı'

Katar Dışişleri Bakanı Tani, Suriye’ye kara gücü göndermenin aciliyet kazandığını belirterek "Eğer Suriye’ye kara birlikleri gönderilmesine ihtiyaç duyulursa bu, koalisyonun liderliğinde olmalı” dedi.

Azerbaycan ordusu Ermenistan mevzilerini vurdu

Azerbaycan ordusu, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmalarda Ermeni mevzilerini havan topu ateşine tuttu.

Vatikan-Türkiye ilişkilerinde yumuşama sinyali

Vatikan’dan yapılan açıklamada, Papa’nın daha önce "soykırım" olarak nitelediği 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları için "trajik 1915 olayları" ifadesi kullanıldı, Ermeni terör örgütü ASALA tarafından öldürülen Büyükelçi Carım’ın katledilmesi kınandı.

Ermenistan-Azerbaycan sınır hattında çatışma: 1 Azeri asker şehit

Ermenistan-Azerbaycan sınırında çıkan çatışmada Azerbaycan ordusundan bir asker şehit oldu.

Beşiktaş'tan Aras Özbiliz'in bonservisine 1,3 milyon avro

Beşiktaş Kulübü, yeni transferi Ermeni futbolcu Aras Özbiliz için Spartak Moskova Kulübüne 1,3 milyon avro bonservis ücreti ödeyecek.

Beşiktaş Aras Özbiliz'i borsaya kaydetti

Beşiktaş, Rusya'nın Spartak Moskova takımında forma giyen Ermeni futbolcu Aras Özbiliz'in transferi için görüşmelere başlandığını açıkladı.

65 yıl sonra nikaha kavuşan Ermeni asıllı çift

Diyarbakır'da 65 yıllık birlikteliğin ardından resmi nikaha kavuşan Ermeni asıllı çiftten Sıtkı Eken de yaşamını yitirdi.