Erken Seçim Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:35

Erken Seçim Haberleri

Halinden en memnunlar sırasıyla MHP ve AK Partililer

MAK Danışmanlık’ın anketine göre kamuoyunun yüzde 49’u erken seçim isterken yüzde 41’i buna gerek olmadığını düşünüyor. Hayatından en memnuniyetsizler sırasıyla CHP ve HDP, en memnunlar MHP ve AK Parti seçmeni.

'Cumhur İttifakı'na anket şoku

MAK Danışmanlık'ın son kamuoyu yoklaması iktidar ortalarını şok edecek. Bugün seçim olsa Cumhur İttifakı bileşenleri AK Parti ve MHP 43,5 ile yüzde 50 bandının 6,5 puan altında. Katılımcıların yüzde 29’u ise oy verdiği parti tercihini değiştireceğini bildirdi.

YSK'dan erken seçim açıklaması!

Devlet Malzeme Ofisi'nin internet sitesinde yapılan bir duyuru erken seçim iddialarını ortaya attı. YSK'dan erken seçim ile ilgili açıklama geldi.

Başkanlık için erken seçim mi geliyor? İbrahim Kalın açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'de bir erken seçim olmayacağını söyledi. Kalın, yeni anayasa ve başkanlık sistemi konusunda iki ayrı referandum yapılabileceğini belirtti.

Makedonya'da erken seçim ertelendi

Makedonya'da 24 Nisan'da yapılması öngörülen erken seçimler 5 Haziran 2016'ya ertelendi.

Davutoğlu: Bugün itibarıyla erken seçim gibi bir gündem yoktur

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Açık ve net olarak ifade edeyim ki 1 Kasım seçimlerinde demokratik istikrarı bulan Türkiye'nin, bugün itibariyle erken seçim gibi bir gündemi yoktur" dedi.

Kazakistan erken seçime gidiyor

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, Meclis'in feshedilmesi ve 20 Mart'ta erken seçimlere gidilmesi kararını onayladı.

Sırbistan'da 'erken seçim' kararı

Sırp İlerleme Partisi (SNS) Genel Başkanı ve Başbakan Vucic, reformların engelleyen toplumsal çatışmaları çözmek için erken seçime gidilmesine karar verdiğini açıkladı.

..Ve MHP'den ilk istifa haberi geldi

Çanakkale’de, geçen seçimde kazandığı bir milletvekilini erken seçimde yitiren MHP’de, İl Başkanı İsmet Balkan istifa etti.

AK Parti o ilde rekor kırdı

1 Kasım erken seçimlerinde tek başına iktidarı garantileyen AK Parti Rize'de rekor oy oranına ulaşt

Esed: Erken seçim düzenlemeye hazırım

Suriye'nin başkenti Şam'da Rus parlamenterlerden oluşan heyetle görüşen Suriye Devlet Başkanı Esed'in, erken seçim düzenlemeye hazır olduğunu söylediği ileri sürüldü.

Son ankette iki partiye soğuk duş

Kasım erken seçimleri milletvekili adayları listeleri sonrası yapılan ilk seçim anketi sonucu yayımlandı. Anket sonuçlarına göre AK Parti tek başına iktidara yaklaşıyor. Peki hangi 2 parti oy kaybediyor?

7 Haziran'ı bilen anketçiden erken seçim tahmini

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi'ni gerçeğe en yakın oy oranlarıyla tahmin eden seçim anketi şirketi ANDY AR'ın Genel Müdürü Faruk Acar, erken seçim sonuçları için kritik öngörülerde bulundu.

Davutoğlu hangi şehirden aday?

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 1 Kasım erken seçimlerinde İstanbul 1. Bölge 1. Sıradan aday olacağı ifade ediliyor

AK Parti'nin seçim şarkısı Mustafa Sandal'dan

AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerine giderken seçim mitinglerinde kullanacağı şarkı belli oldu. Seçim şarkısı Mustafa Sandal'ın 'İsyankar' olacak ve AK Parti'nin 13 yıldır tek başına iktidar olmasına atıfta bulunarak, yeniden iktidar vurgusu yapılacak.

'4 yıllık hükümet gibi çalışacağız'

İl Başkanları toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu "Yeni hükümeti öğleden sonra takdim edeceğim" dedi

Erdoğan: Ülkeyi 1 Kasım'da erken seçime götüreceğim

Cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülkeyi 1 Kasım'da erken seçime götürmek istediğini söyledi