Dönüşüm Haberleri
  • 18 Eylül 2021 11:37

Dönüşüm Haberleri

Geçmişten günümüze İstanbul’da toplu taşımacılık

1800’lü yıllardan itibaren teknolojik açıdan gelişen toplu taşıma araçlarının tarih içindeki değişimi, İstanbul’un sosyokültürel değişim ve dönüşümünü de yansıtır.

'Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde, Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'nda konuştu.

Türkiye kredi borcuna bir çok ülkeden daha sadık

IMF verilerine göre, 2015'te kredilerin takibe dönüşüm oranında Yunanistan yüzde 34,3 ile başı çekerken, Türkiye yüzde 3,1 ile birçok ülkeden daha iyi konumda bulunuyor

'Silopi'de çok ciddi kentsel dönüşüm planı uygulanacak'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Silopi'de yapı stoğunun yenilenmesi, sağlıksız yapıların kalitesinin düzeltilmesi perspektifiyle çok ciddi kentsel dönüşüm planı uygulamaya konulacaktır" dedi.

İnternet siteleri 'tek tıkla' mobil versiyona dönüşecek

İYTE öğrencileri, Teknopark İzmir'de kurdukları şirket bünyesinde internet sitelerinin "tek tıkla" mobil versiyona dönüşümünü sağlayan yazılım geliştirdi.

Muradiye Medresesi 'Kuran-ı Kerim ve Hat Müzesi' olacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanarak ziyarete açılan Muradiye Külliyesi'nin bir halkası olan Muradiye Medresesi, Kuran-ı Kerim ve Hat Müzesi olarak kente kazandırılacak.

Satılık kiliseler cami oluyor

Avrupa'da ilgisizlik nedeniyle kapılarına kilit vurulan kiliselerden bazıları Müslümanlar tarafından satın alınarak camiye dönüştürülüyor.

Erdoğan Bayraktar, şirketinin başına geçti, partisinin şehircilik anlayışını topa tuttu

17-25 Aralık yolsuzluk soruşturması sonrasında görevinden ayrılan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, 1973’te kurulan Bayraktar İnşaat’ın başına döndü. Asıl işi olan müteahhitliğe dönüş yaptığını belirten Bayraktar, “İlk tramvayı atlattım. Şimdi 3-5 inşaat işi var onları kovalıyorum'' dedi.

'Hakkari ve Şırnak'ta ciddi kentsel dönüşüme ihtiyaç var'

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Hakkari ve Şırnak il merkezlerinin taşınmasına ilişkin, "İnsanların yaşayabileceği ortam değil belli şehirlerimizin belli kesimleri. Ciddi kentsel dönüşüme ihtiyaç var" dedi.

Erdoğan: Uluslararası toplum Afganistan'ı yalnız bırakmamalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası toplum geçmişte yaptığı hatayı tekrarlamayarak Afganistan'ı dönüşüm 10 yılı süresince yalnız bırakmamalıdır. Çabalarını desteklemeyi sürdürmelidir" dedi.

Maliye Bakanlığından 'elektronik dönüşüm' atağı

Maliye Bakanı Ağbal, yeni nesil ödeme kaydedici cihazlardan e-ticarete ve elektronik biletlere kadar yaptıkları düzenlemelerle kayıt dışılığın önemli oranda önüne geçileceğini belirtti.

Geri dönüşüm atıklarıyla hayata tutunuyor

Suriye'de Esed rejiminin saldırılarında evine varil bombası düşmesi sonucu ağır yaralanan Salih Galye, tedavi için geldiği Türkiye'de zorlu yaşam koşullarına direnmeye çalışıyor.

'Dikkat edilmesi gereken şey kadının her alanda katılım göstermesidir'

KADEM Başkanı Yılmaz, "Dikkat edilmesi gereken nokta; kadının adil muamele görmesi ve toplumumuzun zihinsel dönüşümü ile kadının hayatı anlamlandıran her alanda aktif katılım göstermesidir" dedi.

İşte AK Parti'nin 2035 planı!

2023'ten sonra 2035 Planı için düğmeye basıldığını kaydeden Kalkınma Bakanı Yılmaz, "Değer artışı geliri, kentsel dönüşüme aktarılacak. Büyüme % 3'ün üstüne çıkacak" dedi

'Kentsel dönüşüm bitmezse olası depremde çok üzülürüz'

Marmara’da meydana gelen 4.2’lik depremi değerlendiren İTÜ Öğretim Üyesi Övgün Ahmet Ercan, “Geciken kentsel dönüşüm ivedilikle bitirilmelidir. Yoksa çok üzüleceğiz” dedi

Kentsel dönüşüm vatandaşa kazandırdı

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine ödenen kira yardımı 811 milyon, ilgili idarelere sağlanan kaynak ise 500 milyon liraya ulaştı