Donald Trump Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:03

Donald Trump Haberleri

ABD'nin İran'a yaptırımlarının Türkiye'ye etkisi ne olur?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Mayıs ayında İran nükleer anlaşmasından çekilme kararının ardından Tahran'a yönelik yaptırımların ilk dilimi bugün devreye giriyor.

Kudüs için gösterilemeyen direnç, Mekke - Medine için gösterilebilecek mi?

ABD'nin gelmiş geçmiş belki de en manyak başkanı Trump, ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Telaviv'den Kudüs'e taşınması kararını verirken ateşe benzin döktü. Tüm dünya ayakta. Peki Kudüs için gösterilemeyen direnç, Mekke ve Medine için gösterilebilecek mi? Mustafa Toygar'ın analizi

Trump Musevi lobisinde konuştu: Seçilirsem ilk iş İran anlaşmasını feshedeceğim

ABD'de Cumhuriyetçi başkan adaylarından milyarder işadamı Donald Trump, Başkanlık görevine seçilmesi halinde ilk iş olarak İran'la varılan nükleer program anlaşmasını feshetmek olacağını açıkladı

"Biz nasıl her gün iç çamaşırı değiştiriyorsak Trump da fikir değiştiriyor"

Danimarka Dışişleri Bakanı Jensen, ABD Başkan aday adayı Cumhuriyetçi Donald Trump'a sert çıktı: Biz nasıl her gün iç çamışırı değiştiriyorsak o da fikir değiştiriyor!

Trump Nevada’da yapılan ön seçimden zaferle çıktı

ABD’de devam eden başkanlık yarışı kapsamında Cumhuriyetçi Parti’den aday adayı olan ünlü iş adamı Donald Trump, Nevada’da yapılan ön seçimden zaferle çıktı.

Trump'tan rakibine 'oy çalma' suçlaması

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan aday adaylarının yarıştığı Iowa eyaletindeki ön seçimlerinde rakibi Teksas Senatörü Ted Cruz'un ardında kalan emlak zengini Donald Trump, Cruz'u hile yapmakla suçladı.

Kanadalıların üçte ikisi Trump’ın başkanlığına karşı

Kanada halkının büyük çoğunluğunun, Donald Trump’ın ABD Başkanı olmasının ülke için iyi olmayacağını düşündüğü ortaya çıktı.

İngiltere Trump'u Parlamento'da tartışacak

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Trump'ın Birleşik Krallık'a girişinin yasaklanması için başlatılan imza kampanyasının ardından konu İngiliz Parlamentosu'nda tartışacak.

Trump'ın yeni hedefi, rakibi Cruz oldu

Donald Trump bu kez de aynı partiden yarıştığı aday adayı Cruz'u hedef aldı. Trump, Cruz'un Kanada doğumlu olmasının başkanlık için gerekli şartlar açısından ileride risk yaratacağını öne sürdü.

Donald Trump'a New York'ta büyük tepki

ABD'de 2016 Başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti aday adayı Trump, seçim konuşmalarındaki İslam karşıtlığı ve ırkçı söylemleri nedeniyle New York'ta protesto edildi.

'Donald Trump'ın açıklamaları dehşet verici'

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adaylarından Donald Trump'ın İslam karşıtı söylemlerine sert tepki gösteren uzmanlar, bu tür açıklamaların İslamofobi ve ırkçılığı tetiklediğini belirtiyor.

Aydın Doğan'ın kızı: Trump’a karşı gerekli girişimleri başlattık

Aydın Doğan'ın kızı Hanzade Doğan, Donald Trump’ın tüm Müslümanları rencide eden ve asla kabul edilemez olan sözlerine Doğan Ailesi adına tepki gösterdi.

Trump'ın ismi Dubai'den silindi

Seçim kampanyasındaki Müslüman karşıtı sözleriyle gündeme gelen ABD başkan aday adaylarından Donald Trump'ın ismi ve resmi Dubai'den silindi.

Trump şov yapmak isterken maskara oldu­­, kartal saldırısına uğradı

ABD'de Müslüman düşmanı açıklamaları sert tepki çeken Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump'ın, Ağustos ayındaki TIME çekiminde kartal saldırısına uğradığı ortaya çıktı.

Trump Washington'da protesto edildi

ABD’de Müslümanların ülkeye alınmasına yasak getirilmesini isteyen Cumhuriyetçi Parti’nin başkan aday adaylarından Donald Trump Washington’da protesto edildi.

Trump Towers'dan Donald Trump'a tepki

Trump Towers Genel Müdürü Kural, ABD'de başkan aday adayı Donald Trump'ın açıklamalarını kınadıklarını belirterek, "Trump markası ile olan ilişkimizin hukuki boyutunu değerlendiriyoruz" dedi.

Muhammed Ali'den Trump'a tepki

ABD'li efsanevi boksör Muhammed Ali, Müslümanların ülkeye alınmaması önerisinde bulunan Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Donald Trump'a yönelik eleştirilerde bulundu.

ABD Başkan adayı Trump İsrail'i ziyaret edecek

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den başkanlık yarışına giren iş adamı Trump, İsrail'i ziyaret ederek Netanyahu ile bir araya gelecek.

'Trump'ın ifadeleri ABD'nin kuruluş prensiplerine ters'

İngiltere Maliye Bakanı George Osborne, Donald Trump'ın Müslümanlara ve Londra’ya yönelik sözleriyle ilgili, "Trump'ın ifadeleri ABD'nin kuruluş prensiplerine ters düşmektedir" dedi.

İngilizlerden Trump'a giriş yasağı kampanyası

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Trump'ın İngiltere’ye girişinin yasaklanması için imza kampanyası başlatıldı.

Başkan Adayı Donald Trump’ın İngiltere'ye girişi yasaklanıyor mu?

ABD’nin cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump’ın İngiltere’yi girişinin yasaklanması için online imza kampanyası başlatıldı

BM'den Donald Trump'a eleştiri

BMMYK Sözcüsü Fleming, Cumhuriyetçilerin başkan aday adayı Donald Trump'ın Müslümanlara yönelik kullandığı söylemin endişe verici olduğunu belirtti.

Trump küstahlaştı: Müslümanlar ABD'ye alınmasın

ABD'de Cumhuriyetçilerin başkan aday adaylarından Donald Trump, göçmen ya da turist olarak ülkeye girmek isteyen Müslümanların alınmaması çağrısı yaptı.