Diyanet Haberleri
  • 18 Eylül 2021 09:36

Diyanet Haberleri

Bayram namazı saat kaçta? İl il tam liste...

İl il bayram namazı hangi saatte kılınacak? İşte tam liste...

Ramazan Bayramı hutbesinin konusu Kudüs

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 12 Mayıs 2021 saat 22.00 itibarıyla 2'si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 65'e yükselirken Diyanetin Ramazan Bayramı hutbesinin ana teması Kudüs olarak belirlendi

Bayram namazı kılınacak mı? Erbaş yanıtladı

Diyanet İşleri Başkan Ali Erbaş: Kardeşlerimizin titizlikle tedbirlere uyarak, kimseye zarar vermeden kısa zaman içerisinde bayram namazını kılıp evlerine dönmelerini buradan tavsiye ediyorum. 

Diyanet çağrı yaptı

Ülkemize yönelik yürütülen ekonomik saldırılardan dolayı bir açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanlığı “Milli ürünleri tercih edelim” çağrısında bulundu.

Diyanetin evlilik açıklamasına bakış: "Öküzün altında buzağı arayışı"

Diyanet İşleri Başkanlığının kız çocuklarının erken yaşta evlenebilecekleri şeklinde açıklamada bulunduğuna dair haberler büyük tartışmalara yol açtı. Peki asıl söylenmek istenen neydi, ne yansıtıldı? Yazarımız İbrahim Dilmaç tartışmaya neden açıklamaya, yazısında açıklık getirdi.

Satranç oynamak haram mı?

Cübbeli Ahmet'in satrançla ilgili çıkışı hala tartışılıyor. Peki gerçekten santranç oynamak haram mı helal mi? Satranç oynamak caiz mi? Yazarımız Vehbi Kara, ilgili kaynakları tarayarak bu soruya cevap aradı.

Denizli Müftülüğü'nde 'FETÖ/PDY' soruşturması

Denizli Müftülüğü'nde görevli vaiz, imam, müezzin, memur ile bir müftü yardımcısının da aralarında olduğu 13 kişi hakkında FETÖ/PDY destek sağladıkları iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

'Sur ilçesine barut kokusu yakışmaz, gül kokusu yakışır'

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "İçinde nice evliyalar, mabetler barındıran ve alimler yetiştiren Sur ilçesine barut kokusu yakışmaz, gül kokusu yakışır." dedi.

Görmez'den ABD'ye sivrisinekli sitem

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ABD'de sinek ilacı kullanmanın yasak olduğuna dikkat çekti, "keşke Irak'ta da bu kadar hassas olsaydınız" dedi.

'İslamın yeryüzündeki en büyük gayesi selamdır'

Diyanet İşleri Bakanı Görmez, İslam dininin üç büyük gayesinin selam, eman ve vahdet olduğunu belirterek, İslamın yer yüzündeki en büyük gayesinin selam olduğunu söyledi.

'İranlı hacı adaylarına biz vesile olduk'

Diyanet İşleri başkanı Mehmet Görmez İranlı hacı adaylarının bu sene Hacca gitmesine bizim hakemliğimiz vesile oldu.

'Şehitleri marş yerine tekbirle uğurlayalım'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Trakya Kur’an Günleri ve Kur’an Okuyucuları Semineri Programına katılımından önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'İnsanlığın yaşadığı en büyük sorun, insanlığın değersizleşmesidir'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez,"Tevhid anlayışımızı çok iyi öğrenip kendi çocuklarımıza, öğrencilerimize en doğrusunu anlatmamız gerekiyor. İnsanlığın bugün yaşadığı en büyük sorun, insanlığın değersizleşmesidir." dedi.

Diyanet'ten Meclis'e 'aile' raporu

Diyanet İşleri Başkanlığı, aile bütünlüğünün korunması ve güçlendirilmesine yönelik tespit ve önerileri kapsayan raporu, TBMM Aile Bütünlüğünün Araştırılması Komisyonu'na sundu

Diyanet açıkladı 'ramazan umresi için 6 farklı program'

Diyanet İşleri Başkanlığı vatandaşların talebi üzerine 6 farklı seçenekli ramazan umre tur programları hazırladı.

'Ecdadın emanetine sahip çıkıyoruz' dedi, 3. köprünün açılışı için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sadece yurt içinde değil yurt dışında da TİKA ve Diyanet Vakfı gibi kurumlarımız aracılığıyla ecdadımızın emanetlerine sahip çıkıyoruz." dedi. Erdoğan, üçüncü köprünün açılışı için tarih verdi.

'Emellerimizi gözden geçirelim'

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Bu mübarek Regaip gecesinde bize düşen vazife şudur; arzularımızı, isteklerimizi, tutkularımızı, emellerimizi gözden geçirelim." dedi.

Mehmet Görmez'den Regaip Kandili mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, bu akşam Regaip Kandili'nin kutlanacağını anımsatarak, bu gecenin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış getirmesi temennisinde bulundu.

Görmez, ABD'de, açılışı Erdoğan tarafından yapılacak camide cuma namazı kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Hepimiz biliyoruz ki insanlığa karşı işlenen cinayetler asla İslam’ın bir eseri olamaz." dedi.

Pakistan'da düzenlenen terör saldırısını lanetledi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Pakistan'ın Lahor şehrindeki lunaparkta düzenlenen terör saldırısını hakkında açıklama yaptı.

Osmanlı mimarisini ABD'ye taşıyan cami

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi açılışını yapacağı Amerika Diyanet Merkezi, çifte minareli camisi ve külliye hüviyetindeki yapısıyla klasik Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini ABD'ye taşıyor.

Erdoğan, ABD'nin ilk Türk İslam merkezini açacak

ABD'nin ilk Türk İslam kuruluşu olacak "Amerika Diyanet Merkezi", Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 2 Nisan'da açılacak.

ABD'nin ilk Türk İslam merkezi açılıyor

ABD'nin ilk Türk İslam kuruluşu olacak "Amerika Diyanet Merkezi", Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 2 Nisan'da açılacak

'Milletimizi cuma sabahı dualarımızı birleştirmeye davet ediyorum'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Cuma sabahı, milletimizin tüm fertlerini, terör saldırısında hayatını kaybedenler, yaralılar ve yakınları için camilerde dualarımızı birleştirmeye davet ediyorum" dedi

Erdoğan: Bombalardan kaçan insanları almaya mecburuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet Vakfı'nın İyilik Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada mülteci sorununa değindi ve "Bombalardan kaçan insanlar ne olursa olsun, onları almaya mecburuz" dedi

Türkiye 40 bin ilave hac kontenjanı talep etti

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Suudi Arabistan makamlarından 40 bin ilave hac kontenjanı talebimiz oldu. Ümitliyiz, görüşmeler devam ediyor. Talebimizin olumlu karşılanacağını umuyoruz" dedi.

Hac kuraları çekildi

Diyanet İşleri Başkanlığının, 1 milyon 760 bin 751 kişinin katıldığı 2016 yılı hac kuraları çekildi.

Diyanet'ten 'kadro' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, fahri Kur'an kursu öğreticilerinden 10 bininin kadroya alınacağına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

'Şiddet ve terör İslam'dan kendine referans bulamaz'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Unutulmamalıdır ki hiçbir hak iddiası ve toplumsal talep, terör ve şiddete gerekçe olamaz. Şiddet ve terör, İslam'dan kendine asla referans bulamaz" dedi.

'Ankara'da hepimizi insanlığımızdan utandıracak bir katliam işlendi'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Ankara'daki terör saldırısına dair, "Ankara'da hepimizi insanlığımızdan utandıracak, insanlık dışı yöntemlerle bir katliam işlendi" dedi.