Deniz Kuvvetleri Haberleri
  • 18 Eylül 2021 11:17

Deniz Kuvvetleri Haberleri

O amirallere tepki yağıyor: Zevzeklik, vesayetçi, rütbeleri sökülsün

FETÖ’nün Deniz Kuvvetleri Komutanlığında etkin olduğu dönemlerde bu komutanlıkta etkili konumlarda olan emekli 103 amiralden dün gece yarısı gündemi sarsan bir bildi geldi. Bildiriye Bahçeli ve Akşener de ateş püskürdü

103 emekli amiralin bildirisi gündemi altüst etti

Deniz Kuvvetleri Komutanlığından emekli 103 amiralden dün gece yarısı gündemi sarsan bir atraksiyon geldi. İktidar cenahında “vesayet ve darbe çağrısı” olarak değerlendirilen bildiriye tepkiler birbiri adına gelirken yargı da harekete geçti.

FETÖ'cü bilinirdi ama alkolik olmuştu! Deniz Kuvvetlerindeki sinsi yapılanmanın kodları

"Deniz Kuvvetlerinde amiral olmak için din düşmanlığı yapmak ve çok fazla sayıda askeri ordudan atmak gerekiyordu. Kim bu ahlaksızlığı yaparsa terfi ediyor vicdanı elvermeyen subaylar ağzı kuş tutsa dahi amiral olamıyordu. Bu durum halen dahi böyledir. Dine ve dindarlara sövmek terfide en esaslı yükselme aracıdır. Feto darbesine giden yolda akıl almaz yollar deneniyordu."

Ordudan atılan Deniz Kuvvetleri mensubu generallerin tam listesi

FETÖ'nün ABD ve NATO destekli başarısız darbe girişiminden sonra TSK'da tasfiye başladı. İşte TSK'dan atılan İşte Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mensubu generallerin tam listesi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığından taktik eğitimi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen Şehit Deniz Piyade Er Orhan Kalay Taktik Eğitimine 17 gemi katıldı.

Brezilya ordusu Zika virüsüyle savaşacak

Brezilya'da hava, kara ve deniz kuvvetlerine ait 220 bin asker Zika virüsünü bulaştıran Aedes sivrisinek türüne karşı insanları bilinçlendirmek için ülke çapında eğitim faaliyetine girişti.

Ege'de Yunan askeri helikopteri düştü

Ege Denizi’nde Yunanistan Deniz Kuvvetlerine ait askeri helikopterin düşmesi sonucu 3 mürettebatın kaybolduğu bildirildi.

Deniz Kuvvetleri uçağı kalp nakli için havalandı

Tekirdağ'da bir donörden alınan kalp, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde nakil bekleyen 8 yaşındaki çocuk için Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait uçakla Ankara'ya getirildi.

İran karasularına giren ABD botlarının navigasyon sistemleri bozulmuş

İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Fedevi, ABD donanmasına ait iki botun, navigasyon sistemlerindeki arıza nedeniyle İran karasularına girdiğinin anlaşıldığını açıkladı.

Şimşek kaçtı, Deniz Kuvvetleri vurdu

TUSAŞ tarafından özgün kaynaklarla geliştirilen yüksek hızda uçabilen hava hedefi Şimşek, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının atış tatbikatlarında ilk harekat görevini yerine getirdi.

Çin Cibuti'ye askeri üs kuracak

Çin Deniz Kuvvetleri'ne bağlı 10 bin askerin yerleşeceği Cibuti'deki üssün, bölgede Çin'in ekonomik çıkarlarını koruması ön görülüyor.

Rusya Hazar'da tatbikat yapıyor

Rusya Deniz Kuvvetleri, Hazar Denizi'nde askeri tatbikata başladı. Tatbikatta 50'den fazla savaş gemisi görev alıyor.

NATO üyeleri Doğu Akdeniz'de deniz eğitimleri düzenledi

NATO üyesi ülkelerin deniz kuvvetleri arasındaki iş birliğini geliştirmek amacıyla Doğu Akdeniz'de eğitim düzenlendi.

Almanya Suriye'ye uçak ve fırkateyn gönderecek

Almanya, terör örgütü DAEŞ ile mücadele için Suriye'ye deniz kuvvetlerine ait bir fırkateyn ve bir yakıt ikmal uçağı gönderecek.