Değişim Haberleri
  • 26 Eylül 2021 21:54

Değişim Haberleri

Geçmişten günümüze İstanbul’da toplu taşımacılık

1800’lü yıllardan itibaren teknolojik açıdan gelişen toplu taşıma araçlarının tarih içindeki değişimi, İstanbul’un sosyokültürel değişim ve dönüşümünü de yansıtır.

Yeni bakanların öncelikli konuları neler olacak?

Kabinede yapılan değişimle göreve getirilen yeni bakanları önemli görevler ve kararlar bekliyor.

İkinci grup göçmen kafilesi de geldi

Türkiye-Avrupa Birliği mutabakatı temelinde gerçekleşen sığınmacı geri kabulü ve değişimi çerçevesinde Yunanistan'daki mültecileri taşıyan gemiler İzmir'in Dikili ilçesine geldi.

İnsan kaçakçılığına karşı 1'e 1 değişim formülü...

Türkiye'nin, insan kaçakçılığı zincirinin kırılması ve yasa dışı göçün kontrol altına alınması amacıyla AB'ye önerdiği "1'e 1 değişim formülü" yarın hayata geçiyor.

Ankara'da tayin 'kasırgası': Fahri Kasırga gidiyor, Hacımüftüoğlu geliyor

Başkent'te tayin 'Fırtına'sı!...Ankara kulislerinde dolaşan sağlam bilgiye göre devletin zirvesinde değişim rüzgârları esiyor. Zirvedeki Rizeli gidiyor. Ankara kulislerinde dolaşan sağlam bilgiye göre devletin zirvesinde değişim rüzgârları esiyor. Zirvedeki Rizeli gidiyor. Yerine Rize eski valisi geliyor.

Davutoğlu Türkiye-İran iş forumunda konuştu

Başbakan Davutoğlu, "İlişkimizde artık paradigmatik bir zihniyet değişimine ihtiyaç var. Türkiye ve İran kadim komşu ve dost iki ülke" dedi.

Lübnanlı fotoğrafçı yakın tarihe ışık tutuyor

Lübnanlı fotoğrafçı Medeni, esnafından sanatçısına kadar yarım asırdır çektiği fotoğraflardan oluşan zengin arşiviyle Sayda şehrinin geçmişten bugüne değişimini gözler önüne seriyor.

Yurt dışı üretici fiyat endeksi ocakta arttı

Yurt içinde üretimi yapılarak yurt dışına ihraç edilen malların üretici fiyatlarındaki değişimi ölçen YD-ÜFE, ocakta bir önceki aya göre yüzde 1,55 arttı.

Türkiye genelinde güvenlik tedbirleriyle ilgili kapsamlı değişim yolda!

Başbakan Davutoğlu, "Türkiye genelinde alınacak güvenlik tedbirleriyle ilgili çok önemli, kapsamlı değişimlere ve ek tedbirlere gidiyoruz" dedi.

Türkiye'de isimler değişiyor

Türkiye'de, son dönemde çocuklara verilen isimlerde yaşanan büyük değişimle birlikte cumhuriyetin ilk yıllarında revaçta olan bazı adlar daha az kullanılmaya başlandı.

Cemile'nin yerini Miray, Osman'ın yerini Miraç aldı

Türkiye'de, son dönemde çocuklara verilen isimlerde yaşanan büyük değişimle birlikte cumhuriyetin ilk yıllarında revaçta olan bazı adlar daha az kullanılmaya başlandı.

Koray Aydın: MHP partinin tarihi kimliğine uygun olarak yeniden yapılanmalı

Adı genel başkan adayları arasında geçen eski MHP Milletvekili Aydın, "Biz MHP’deki bu değişim talebinin, partinin tarihi kimliğine uygun bir yapıda yeniden yapılanmasını arzu ediyoruz" dedi.

'Cari açıktaki gerileme önemli bir değişimi işaret etmekte'

Kalkınma Bakanı Yılmaz, 2015 Aralık'a ilişkin cari açık verileri ile ilgili, "Yüzde 10 seviyesinde olan cari açığın yüzde 5'in altına gerilemesi önemli bir değişimi işaret etmektedir" dedi.

'Hızlı karar alma başkanlık sistemiyle mümkün'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Şener, "Dünyadaki hızlı değişim parlamentarizmin hukuksal çerçevesini yetersiz bırakıyor. Yürütme hızlı ve esnek kararlar almak zorunda. Bu da başkanlık sistemiyle mümkün" dedi.

Dünyanın ilk Mekke panoraması albümünü yaptı

Fotoğraf sanatçısı Orhan Durgut, Mekke'nin son on yıllık değişimini kayıt altına alan dünyanın ilk ve tek panoramik fotoğraf albümünü hazırladı.

HDP MYK'da 'radikal' değişim

HDP'de "Türkiyelileşme" iddiası ile bir önceki MYK'da yer alan isimlerin çoğu yeni MYK'da yer almazken onların yerine ise parti içerisinde daha "radikal" söylemleri ile bilinen isimler geçti.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesinden 'Erasmus' açılımı

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, üçü Türkiye'den beş üniversiteyle Erasmus Öğrenci Değişimi Anlaşması imzaladı.

Oscar'da 'değişim' kararı

ABD'de Akademi Ödülleri ile ilgili "ırkçılık" tartışmalarının büyümesinin ardından, Oscar'da çeşitliliğin artırılmasına karar verildi.

Koza İpek Holding'de kayyum heyeti değişti

Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği, Koza İpek Holding'e atanan kayyum heyetini değiştirdi.

ABD'de İran ile yapılan mahkum değişiminden 7 tutuklu yararlanacak

ABD Adalet Bakanlığı, İran'ın serbest bırakacağı 4 Amerikan vatandaşına karşılık ABD'nin "affedeceği veya cezalarını düşürüleceği" 7 tutuklunun bilgilerini paylaştı.

ABD'de İran ile yapılan mahkum değişimden 7 tutuklu yararlanacak

ABD Adalet Bakanlığı, İran'ın serbest bırakacağı 4 Amerikan vatandaşına karşılık ABD'nin "affedeceği veya cezalarını düşürüleceği" 7 tutuklunun bilgilerini paylaştı.

ABD'de tutuklu 7 İranlı mahkum değişiminden yararlanacak

ABD Adalet Bakanlığı, İran'ın serbest bırakacağı 4 Amerikan vatandaşına karşılık ABD'nin "affedeceği veya cezalarını düşürüleceği" 7 tutuklunun bilgilerini paylaştı.

TSK İzin Yönetmeliği değişti

Subay, astsubay ve askeri öğrencilerin, savaşı gerektirecek gerginlik ve buhran dönemleri ile seferberlik ve savaş hali dışında izinli gittikleri yerdeki garnizon komutanlığına bilgi verme zorunluluğu kaldırıldı.

Yunanistan ana muhalefet partisinde lider değişimi

Yunanistan’da, ana muhalefetteki Yeni Demokrasi Partisi'nin genel başkanlığına Miçotakis seçildi.

Vücut ısısı için kışın da sıvı alımına dikkat!

Doç. Dr. Özenoğlu, "Kışın havadaki ani ısı değişimleri nedeniyle vücudun ısısını sağlamasında zorlanmaması için sıvı alımına daha çok dikkat etmek gerekir" dedi.

Polisin önlemleri güzergah değiştirtti

Ankara Emniyet Müdürlüğünce oluşturulan Risk Analiz Grubu'nun, AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı'nda geçen yıl 30 Mart'tan beri yaptığı çalışmalarda 22 bin 235 kişi kontrol edildi.

Tunus yeni bakanlar kuruluyla tanıştı

Bir süredir beklenen Tunus'ta hükümet revizyonunda önemli bakanlıklarda değişim yaşanırken Nahda Partisi'nin bir bakanlık ile yeni hükümette temsil edileceği bildirildi.

Tunus hükümetinde revizyon

Tunus Başbakanı Habib Essid aralarında İçişleri, Dışişleri, Adalet bakanlarının da aralarında bulunduğu 13 bakanlıkta değişim yaptı

İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 'Şalit'li mesajı

Filistinli analistler, İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, İsrail askeri Şalit'in yeni görüntülerini yayınlamasının, esir değişimi konusunda İsrail'i harekete geçirmeyi amaçladığını belirtiyor.

MHP için 'beyaz çorap' hareketi başladı

MHP’de değişim isteyen bir grup gencin Facebook üzerinden kurduğu ‘Beyaz Çorap Hareketi’ 15 günde 5 bin destekçi buldu. Arkalarına şimdiden 4 milletvekili ve 68 genel merkez delegesini de almışlar. Kendilerini ‘tabanın dip dalgası’ olarak nitelendiriyorlar ancak bu dalganın tsunamiye dönüşeceğini savunuyorlar