Deaş Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:52

Deaş Haberleri

Afrin Harekâtı sonrası sahada ve diplomaside neler olacak? İşte cevabı

Tüm dünyanın dört gözle Türkiye'nin hata yapmasını beklediği "Zeytin Dalı" operasyonunun Türkiye ve dünya açısından önemi askeri ve diplomatik sonuçlarının neler getireceğine dair yazarımız Mustafa Toygar'dan çarpıcı analiz yazısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç HAYIR'ın şifrelerini açıklıyor

CHP'nin akil adamlarından Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç, HAYIR'ın şifrelerini veriyor.... Koç, anayasa referandumunda neden tercihlerini HAYIR'dan yana yaptıklarını usta röportajcı Mustafa Toygar'a anlattı.

Prof. Turan Güven neden EVET diyor?

Bahçeli ile uzun yıllar aynı çatı altında kader birliği yapmış Üniversite Asistanları Derneği Genel Başkanlığı’nı kendi arzusu ile Bahçeli’ye devretmiş, “Ülkücü” camiaya gönül vermiş, bu uğurda hapis yatmış Prof. Dr Turan Güven, Haber Platosu'nun usta röportajcısı Mustafa Toygar'a konuştu. Güven, anayasa değişikliğine niçin EVET diyor?

Reiana'yı kana bulayan cani şok operasyonla yakalandı

Dünyaca ünlü gece kulübü Reina'yı gece yarısı kana bulayan cani bu gece yarısı yakayı ele verdi.

Dünyaya korku salacaksan al işte sana en iyi örneği; Bahçeli'nin konuşması...

5 milyon Türk evladının katıldığı; Türk Milletinin yeniden şahlanışı, dirilişi, birlik ve beraberliğini sergilediği, düşmana korku saldığı, dosta güven verdiği bir miting geride kaldı ama akıllarda düşmana korku veren, Türk milletinin şahlanış mitinginde, Bahçeli’nin konuşması kaldı. Yazarımız Mustafa Toygar bu yazısını tamamen Bahçeli'nin Yenikapı konuşmasına ayırdı...

Havalimanı saldırısı ve istihbarat zaafı

Atatürk Havalimanı'nı ve Türkiye'yi hedef alan terör saldırısı önlenemiyorsa bu millet, istihbarat teşkilatlarına devasa bütçeyi niye tahsis ediyor?

'Terör örgütlerinin Türkiye'ye dönük olarak yaptığı her faaliyet karşılığını bulacak'

Başbakan Davutoğlu, "Gerek Suriye rejiminin baskıları, zulmü, gerekse DEAŞ, PKK, YPG diye terör örgütlerinin Türkiye'ye dönük olarak yaptığı her faaliyet mutlaka mütekabiliyet esasları çerçevesinde karşılığını bulacak." dedi.

DAEŞ hakkında kritik açıklama

ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Warren, "askeri kampanyanın" ilk aşaması olan örgütün “zayıflatılmasının” başarıyla sonuçlandığını belirterek, “Şimdi ikinci aşamadayız, bu da düşmanın yok edilmesi” dedi.

TSK Suriye'deki DAEŞ hedeflerini vurdu

TSK unsurları, Halep'in Azez ilçesi çevresindeki terör örgütü DAEŞ mevzilerini ateş altına aldı.

'Yabancı terörist savaşçılar' askeri malzemeleriyle geliyor

Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye gelen yabancı terörist savaşçıların üzerlerinde ve valizlerinde yapılan aramalarda çok sayıda askeri malzeme ele geçirildiği bildirildi.

'Terör örgütlerine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir'

İçişleri Bakanı Ala, "DEAŞ'a ve ülkemizi tehdit eden tüm yasa dışı terör örgütlerine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir" dedi.

Akdoğan'dan PYD açıklaması: Kimden saldırı geldiyse karşılığı verilmiştir

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Kimden saldırı geldiyse rejim güçlerinden, DEAŞ'tan ya da PYD'den kimden bu şekilde Türkiye tarafına bir mühimmat düştüyse karşılığı verilmiştir" dedi.

'Türkiye ile Almanya DAEŞ'e karşı ortak mücadeleye hazır'

Başbakan Davutoğlu, "DEAŞ insanlığa yönelik bir tehdittir ve Türkiye-Almanya birlikte bu tehdide karşı Irak'ta, Suriye'de, Türkiye'de, Almanya'da her yerde mücadele etmeye hazırdır" dedi.

Erzurum'daki DAEŞ operasyonunda 2 kişi tutuklandı

Erzurum'da, terör örgütü DEAŞ'e yönelik operasyonda gözaltına alınan üç kişiden ikisi tutuklandı.

'Fail yabancı uyruklu bir DEAŞ mensubu'

Başbakan Davutoğlu, Sultanahmet'teki terör saldırısını gerçekleştiren failin yabancı uyruklu bir DEAŞ mensubu olduğunu belirtti.

DEAŞ Başika'ya saldırdı, Türk askeri püskürttü: 17 ölü

Irak'taki Başika kampına düzenlenen saldırıya verilen karşılık sonucu terör örgütü DAEŞ üyesi 17 militan etkisiz hale getirildi.

DAEŞ’in esir çocukları yaşadıklarını anlattı

Kimi daha 15 yaşında, bıyıkları bile terlememiş. Kimi 18’inde ama ihtiyar görüntüsünde. Türkmenler’in Halep’te esir aldığı DAEŞ’in lejyoner çocuklarıyla konuştuk. Anlattıkları terör örgütünün içinde yaşananları ifşa ediyor.

Açlıktan ağaç yapraklarını ve kedileri yiyorlar!

Suriye'nin Lübnan sınırı yakınlarında bulunan ve ordu ile Hizbullah güçleri tarafından aylardır kuşatma altında tutulan Medaya kasabasında yaşayanların açlıktan ölmeye başladığı bildiriliyor.

'Hazreti Mevlana’nın gönül sesini duymalıyız'

Başbakan Davutoğlu, "DEAŞ gibi İslam ile irtibatlandırılamayacak terör örgütleri, Müslümanlara ve insanlara zulmediyor. O zaman Hz. Mevlana’nın gönül sesini hepimizin bir kez daha duyması lazım" dedi.

'Bizim topluluklarımız arasından DEAŞ çıkmaz'

Başbakan Davutoğlu, "Bizim topluluklarımız arasından DEAŞ çıkmaz. Diğer kavimlere olumsuz anlamda bakan kimse çıkmaz" dedi.

'Suriye dışında kimse DEAŞ petrolü almıyor'

Ortadoğu Enstitüsü Uzmanı İkbal, Suriye rejimi dışında hiçbir ülkeden bir kurumun veya resmi bir oluşumun DAEŞ'ten petrol almadığını belirtti.

Bilgisayar korsanı Anonymous, DAİŞ'e siber savaş açtı

Küresel bilgisayar korsanları grubu "Anonymous", Paris'teki terör saldırılarının ardından DAEŞ örgütüne "siber savaş" açtı

İstanbul'da yaşayan kız kardeşler IŞİD'e kaçtı

İki kızının terör örgütü IŞİD saflarına katıldığını iddia eden gözü yaşlı aile, kaçan kızları için devletten yardım istedi. Acılı aile, kızları Esin A. (18) ile Elif A.'nın (20) Suriye ve Irak’ta gerçekleştirdiği kanlı saldırılarla dünya gündemine oturan terör örgütü IŞİD saflarına katıldığını ileri sürdü. Kızlarının geri dönmesi için devletten yardım beklediklerini ifade eden anne Esma A., kızlarına da “geri dönün” çağrısında bulundu.

Davutoğlu: DEAŞ'ı da PKK'yı da PYD'yi de vururuz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Muhatabınızın güvenilir olması önemli. Ben Kılıçdaroğlu ile ya da Bahçeli ile yaptığım görüşmeleri ilgili kişiler ve parti kurulları dışında hiçbir yere açmadım" dedi

DAEŞ'e Diyarbakır'da büyük operasyon: 2 şehit

Diyarbakır'da güvenlik güçlerince DAEŞ mensuplarının bulunduğu eve düzenlenen operasyonda çatışma çıktı. Çatışmada 2 polis şehit oldu, 5 polis yaralandı. 7 DEAŞ'çı öldürüldü, 12'si yakalandı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin seçim öncesi bölgede sansasyonel saldırı gerçekleştirmeyi planladığı öne sürüldü.Teröristlerin, Suruç, Diyarbakır ve Ankara'daki saldırılarla bağlantıları olup olmadığı araştırılıyor

Rusya'dan ÖSO sinyali

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de muhalif grupların başında gelen Özgür Suriye Ordusu'na DAEŞ'e karşı operasyonlarında hava desteği sağlayabileceklerini söyledi

Polis 'mitinge canlı bomba’ için uyarılmış

Ankara’da 102 kişinin hayatını kaybettinği katliamda güvenlik güçlerinin ihmali olduğunu gösteren bir belge ortaya çıktı.

Havalimanı güvenlikçisi IŞİD'e gitti

Karaman'da yaşayan Ramazan B. (27), 7 yıllık eşi Hülya B'nin (26) 2 yaşındaki oğullarını da alıp 6 gün önce terör örgütü IŞİD’e katıldığını iddia etti.

'IŞİD'e Sarin gazını Türkiye verdi' iddiası

CHP milletvekilleri Eren Erdem ve Ali Şeker, Suriye’nin Guta Bölgesi’nde 2 yıl önce kullanılan ve 1300 kişinin ölümüne neden olan sarin gazı saldırısından Türk hükümetini de sorumlu tuttu.

Erdoğan Putin ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başkanı Putin arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşti.