Daeş Haberleri
  • 18 Eylül 2021 11:51

Daeş Haberleri

Yemezler Almanya... PKK'ya DAEŞ'e kucak aç, sonra da Türk devlet adamlarına engel koy!

Almanya'da, Stuttgart yakınlarındaki Gaggenau Belediyesi'nin Adalet Bakanı Bozdağ'ın konuşma yapmasına saatler kala toplantıya engel olması, iki ülke arasında krize yol açmıştı. Türkiye çok sert mukabelede bulundu, Alman Dışişlerine nota verildi. Siyasi verilen bu kararın perde arkasında ne var Almanya'da yaşayan yazarımız Adem Taflan sizler için yazdı...

15 Temmuz bir kurgu muydu?

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi gerçek miydi, yoksa bazılarının iddia ettiği gibi kurgu muydu? 15 Temmuz'un üzerinden 7 ay geçmesine karşın cevap bulanamayan yüzlerce soru, ister istemez "öküzün altında buzağı arayanların" ekmeğine yağ sürüyor.

BM BM olalı ne böyle bir lider, ne de böyle hakaret gördü!

Yazarımız Cemal İncesoyluer, Erdoğan'ın BM Genel Kurulundaki tarihi konuşmasını yorumladı: "Reis, BM’deki konuşmasıyla hem muhataplarına iyi bir ders verdi, hem de tahrirat katibi kıvamındaki monşerlere, elitlere, aristokrat kazıntılarına ve kaşanelerinden ahkam kesenlere…"

FETÖ gibi yapıların oluşmaması için ne yapmalı?

Türkiye, son zamanlarda FETÖ, PKK, DAEŞ gibi terör örgütlerinin hedefi haline geldi. Peki bu yapılanmaları engellemek, oluşmamasını sağlamak için ne yapılmalı ? İşte cevabı...

Bir de kucağımıza oturup sakalımızı yolanlar var!

6-8 Ekim sürecinde Kobani’nin DAEŞ tarafından işgal edilmesi ile Kürt halkını Hükümete karşı ayaklandırmaya çalışan HDP, aynı oyunu Menbiç müdahelesi "Fırat Kalkanı Operasyonu" ile de oynuyor.

FETÖ + PKK + IŞİD İŞBİRLİĞİ = MADE IN AMERİKA

"Bitlis, Elazığ, Van, Gaziantep ve Cizre saldırılarını tek tek ele alamayız. FETÖ+DAEŞ+PKK işbirliği, yani “Made in Amerika” diyebilmek için de çok fazla kafa yormaya gerek yoktur" değerlendirmesini yapan yazarımız Mustafa Toygar, FETÖ+DAEŞ+PKK işbirliğinin kodlarını kaleme aldı

TSK, Suriye'ye girdi! Cerablus'a 'Fırat Kalkanı' operasyonu başladı

Türkiye, ABD-PKK/PYD iş birliği ile Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen "terör koridoru"na bu gece yarısı şok bir darbe indirdi.

Bitlis, Elazığ, Van, Gaziantep saldırıları 15 Temmuz darbe girişiminin devamı...

NATO ve ABD başta olmak üzere bilumum melanet yuvasının desteklediği FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi başarısız kalınca bu kez terör saldırıları sahneye konuldu. Bitlis, Elazığ ve Van'daki terör saldırılarının ardından şimdi de Gaziantep kana bulandı.

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı ve İsrail İstihbarat Şirketi ISIS

İstanbul'daki Atatürk Havalimanı'nı kana bulayan IŞİD ya da uluslararası toplumda bilinen adıyla ISIS'ın patronu kim? Ve bu bombalar aslında hangi oyunun tezgahlanması için patlatılıyor?

Havalimanı saldırısı ve istihbarat zaafı

Atatürk Havalimanı'nı ve Türkiye'yi hedef alan terör saldırısı önlenemiyorsa bu millet, istihbarat teşkilatlarına devasa bütçeyi niye tahsis ediyor?

Kellesine 4 milyon! Yakalanınca kendini patlatan teröristin kimliği belli oldu!

Gaziantep’te, IŞİD’e ait olduğu öne sürülen eve düçenlenen operasyon sırasında kendini patlatan terörist bakın kim çıktı.

1 Mayıs'ta Ankara'yı kana bulayacaklardı! 4 DAEŞ üyesi yakalandı

Başkent polisi büyük bir başarıya imza attı; 1 Mayıs'ta Ankara'yı kana bulamaya hazırlanan 4 DAEŞ'liyi yakaladı

Flaş!Antalya'da DAEŞ operasyonu: 7 gözaltı

Antalya'da terör örgütü DAEŞ'e yönelik düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

Rus Katyuşa füzelerini Türkiye'ye 700 DAEŞ'li atıyor

Kilis’te 17 can alan terör örgütü DAEŞ’in Katyuşa roketleri Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez kasabasının 15 km doğusundaki Elbil, Savran, Soran, Caka, Havar ve Kefrang bölgelerinden ateşleniyor. Bu bölgelerde yaklaşık 700 DAEŞ militanı bulunuyor.

'ABD ile anlaştık, o füzeler mayısta Suriye sınırında'

Bakan Çavuşoğlu: "Mayıs ayı içinde HIMARS’lar Türkiye sınırlarına gelecek. Böylece DAEŞ hedeflerini daha etkili bir şekilde vurabileceğiz"

Flaş...ABD Suriye'ye asker gönderiyor!

ABD Savunma Bakanlığı, DAEŞ'le mücadele kapsamında Suriye'ye 250 ilave asker gönderileceğini açıkladı.

Kilis'e atış hazırlığındaki DAEŞ'e ait füze rampası imha edildi

Halep'in kuzeyinde, sınıra 6, Kilis'e 21 kilometre mesafede atış hazırlığındaki DAEŞ terör örgütüne ait füze rampasının imha edildiği, 8 örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi

167 hava harekatında 492 DAEŞ üyesi öldürüldü

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, 9 Ocak'tan bugüne kadar düzenlenen 167 hava harekatında 492 DAEŞ üyesi terörist öldürüldü

Flaş...Kilis'e üç roket daha düştü!

Suriye'deki DAEŞ bölgesinden Kilis'e üç tane daha roketatar mermisi düştü. 1 kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı bilgisi geldi.

Başika'ya saldıran 32 DAEŞ mensubu etkisiz hale getirildi

Başika'daki Gedu üs bölgesine DAEŞ unsurlarınca saldırı düzenlendi. Hedef alınan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait tankın saldırganlara ateş açması sonucu DAEŞ mensubu 32 terörist etkisiz hale getirildi.

'TSK'nın Suriyeli sivillere ateş açtığı iddiaları gerçek dışıdır'

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Bazı uluslararası yayın organlarında çıkan, TSK'nın güney sınırımızda DAEŞ’ten kaçan Suriyeli sivillere ateş açtığı iddialarının gerçekle ilgisi yoktur." dedi.

Muhalifler Azez'de 25 DAEŞ militanını öldürdü

Suriyeli muhalif birliklerin, Azez ilçesinin doğusundaki Dudyan köyüne sızma girişiminde bulunan 25 DAEŞ militanını öldürdüğü bildirildi.

Hatay'da 2 DAEŞ üyesi tutuklandı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 2 DAEŞ üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DAEŞ hakkında kritik açıklama

ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Warren, "askeri kampanyanın" ilk aşaması olan örgütün “zayıflatılmasının” başarıyla sonuçlandığını belirterek, “Şimdi ikinci aşamadayız, bu da düşmanın yok edilmesi” dedi.

Kilis'e üç roket mermisi düştü

Kilis Kent Merkezi'ne Suriye'den ateşlenen üç roket daha düştü. Roketlerin DAEŞ mevzilerinden atıldığı görüşü var.

TSK Suriye'deki DAEŞ hedeflerini vurdu

TSK unsurları, Halep'in Azez ilçesi çevresindeki terör örgütü DAEŞ mevzilerini ateş altına aldı.

TSK Suriye'deki DAEŞ hedeflerini vurdu

TSK unsurları, Halep'in Azez ilçesi çevresindeki terör örgütü DAEŞ mevzilerini ateş altına aldı

'İslam'ı DAEŞ ile aynı safta görmek isteyenler tarihe baksınlar'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da Kutlu Doğum Haftası açılış programında konuştu.

DAEŞ'in aranan 2 canlı bombacısı yakalandı!

Gaziantep'te polisin düzenlediği operasyonda 2 canlı bombacı yakalandı

IŞİD işgalindeki Musul Başkonsolosluğu yerleşkesi Türkiye'nin onayı alınarak vuruldu

Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu yerleşkesinin, DAEŞ'le Mücadele Uluslararası Koalisyonu üyesi ülkelere ait savaş uçakları tarafından, Türkiye'nin onayı alınarak vurulduğu bildirildi.