Çözüm Süreci Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:11

Çözüm Süreci Haberleri

Flaş...açıklama! 'PKK çözüm sürecine hazır'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul'da düzenlenen bir basın toplantısında çözüm sürecine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: 'Şimdi operasyonlar dönemi, bu iş bitecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önce 'Demokratik Açılım' dedik olmadı. 'Çözüm Süreci' dedik yine olmadı. Şimdi operasyonlar dönemi. Ne olacak bu operasyonlar döneminde? Bu iş bitecek." dedi.

'Erdoğan 3-5 ay içinde çözüm sürecini yeniden başlatabilir'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, "Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki 3-5 ay içerisinde çözüm sürecini tekrar başlatma ihtimali yüksek. Ayrıca PYD'ye de 3-4 ay sonra 'terör örgütü' demeyecek" dedi.

Özel harekat polisleri tekbirlerle Yüksekova'yı böyle inletti (VİDEO)

Özel harekat polisleri, vatan,millet, bayrak, namus uğruna gözlerini kırpmadan şehit olmayı göze alarak PKK'ya, küffara kurşun sıkıyor. İşte o polisler, Yüksekova'yı tekbirlerle böyle inletti.

Terör saldırıları Diyarbakır'ın turist sayısını yarıya düşürdü

Çözüm sürecinde sağlanan huzur ortamıyla turistlerin uğrak yerlerinden biri haline gelen Diyarbakır'da, son dönemdeki terör saldırıları nedeniyle turist sayısında yüzde 50'ye yakın düşüş yaşandı.

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye veryansın: Teröristin taziye çadırına gitmek... Bu ihanet!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir, asla kabul etmiyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nden aylık alacaksın sonra kalkacaksın teröristi ödüllendirir gibi çadırına gideceksin. Kınıyoruz ve kabul etmiyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu, TBMM CHP Grup toplantısında, “Çark tutmaz oldu bu düzen. Bu düzen, bu ülkeye acıyı ve gözyaşını getiren düzendir” diye konuştu.

Bahçeli: Gerekirse Kandil'i yakın Suriye'nin kuzeyine yıldırım gibi saplanın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Suriye politikasını yerden yere vurdu. Bahçeli, terör örgütlerine de veryansın etti

Zorunlu trafik sigortasında çözüm süreci başladı

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Zorunlu trafik sigortalarındaki yüksek prim artışlarının çözümüne yönelik kanun çalışmasını tamamladık" dedi.

"Bomba" iddia: Sur'da silah depolanırken 400 ihbar gitmiş, vali 'dokunmayın' demiş

Kemal Kılıçdaroğlu, Çözüm Süreci ve terörle mücadele konusunda hükümeti yerden yere vurdu. CHP lideri, çarpıcı bir iddiayı dile getirdi: "Sur içinde silah depolanırken en az 400 ihbarın gittiğini biliyoruz. bu bilgi bana geldi. Vali, 'dokunmayın' demiş."

Duello devam ediyor! Arınç, Erdoğan'a 3 sayfa cevap verdi...

Erdoğan'ın bu sözlerinden sonra Bülent Arınç, Twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı

Çözüm Süreci'nde 1.000 eylem yapıp 61 kişiyi öldürdüler; asker, polis silahına sarılmadı

Terörle mücadele nereye kadar devam edecek? Çözüm Süreci'ne dönülecek mi? Teröre destek veren belediye başkanları konusunda ne yapılacak? Ana dilde eğitime müsaade edilecek mi? Türk kelimesi anayasadan çıkartılacak mı? Kerkük ve Musul gibi Güneydoğu da elimizden çıkar mı? Parti kapatma yeniden gündeme mi geliyor? Haber Platosu'nun usta röportajcısı Mustafa Toygar sordu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ cevapladı. Büyük röportajın ilk bölümü bugün...

Terörle mücadelede yeni dönem

Başbakan Davutoğlu'nun açıklayacağı, "Terörle Mücadele ve Rehabilitasyon Eylem Planı" kapsamında, teröristle etkin mücadele adımları eş zamanlı olarak yürütülecek.

Davutoğlu: Birliğin, kardeşliğin sesi ve sözcüsü olmaya devam...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Başbakan, "Bizler, birliğin, bütünlüğün, kardeşliğin sesi ve sözcüsü olmaya devam edeceğiz" dedi.

Arınç 'troliçe' benzetmesi yaptı, Hilal Kaplan üstüne alındı: Manisalı Lawrence!

Eski Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın dün "Bir zaman troller diyorduk, meğer bunların kadın olanları da varmış. Onlara da bizim camiada troliçe diyorlar. Bizim camiada bunlar isim isim de biliniyor" sözlerine Sabah yazarı Hilal Kaplan'dan yanıt geldi. Kaplan, kişisel Twitter hesabından Bülent Arınç'ın Twitter fenomeni Fuat Avni ile ilgili bir sözünün de yer aldığı fotoğrafı paylaşarak altına "Trollün hası" notunu düştü.

Yeni Çözüm Süreci'nin şifreleri

Yeni Şafak'ın Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, yeni Çözüm Süreci'nin şifrelerini kaleme aldı.

Davutoğlu'ndan Kırmızıgül'e cevap: Bize değil Kandil'e söyle!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mahsun Kırmızıgül'ün tartışılan Twitter mesajlarıyla ilgili, "Beni de hedef alan bazı ithamlarda bulunmuş. Bizim merhametimize dünya âlem şahittir. Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit." dedi.

PKK'nın 26 kritik isminin yakalanması an meselesi

Cizre'de kıstırılan ve HDP'lilerin kurtarmak için seferber olduğu PKK'lı teröristlerin arasında birçok kritik isim bulunuyor.

Leyla Zana garip ve zır cahil bir hatundur; bir projedir!

Ünlü edebiyatçı D. Mehmet Doğan, Leyla Zana gerçeğini, eğip bükmeden belleklere nakşetti.

Arınç'tan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve gündeme dair önemli açıklamalar

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Şu anda çözüm sürecine benzer bir işe ihtiyacımız var. Türkiye’nin kendi içinde toplumsal barışı sağlaması ve terörü mutlaka sonlandırması gerekiyor" dedi

AK Parti'li Hüseyin Çelik, partisini de HDP'yi de yerden yere vurdu!

Hüseyin Çelik, Çözüm Süreci'ni ve terörle mücadele yöntemlerini kıyasıya eleştirdi.

'Terör örgütünün anladığı dilden konuştuk'

Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, "Çözüm Süreci dedik. istihbarat örgütümüz, terör örgütüyle silahların susması için görüşme yaptı. Sonuç vermeyince de anladıkları dilden konuştuk" dedi.

'Birlik ve Kardeşlik' süreci Bakanlık mı oluyor?

Terör, güvenlik ve demokrasi başlıklarının ele alındığı Cumhurbaşkanlığı Sofrası 4 saat sürdü. Sofrada gündeme gelen önerilerden biri sadece ülke içinde değil, bölgede de Türklerin ve Kürtlerin güçlerini birleştirmesi oldu. ‘Birlik ve Kardeşlik Bakanlığı’ önerisi geldi

Türkiye-AB ilişkilerinde Kıbrıs kilit önemde

Kıbrıs'taki çözüm sürecinin Türkiye-AB ilişkilerinin en önemli gündemi olması ihtimal dahilinde olduğu belirtiliyor.

'Halk bu ortamı getirip önüne koyan odaklara nasıl destek versin?'

Azadi Hareketi üyesi Delal, "Çözüm süreci dediğimiz evreden asla şikayet etmemiş bir halk, nasıl bu ortamdan memnun olsun? Bu ortamı getirip önüne koyan odaklara nasıl destek versin?" dedi.

Bu ülkede bir de “Türk sorunu” var!

Çözüm Süreci artıları ve eksileri neler? Selahaddin Eyyübi "Kürt" asıllı olmasına rağmen Batı neden ısrarla "Türk" vurgusu yapıyor. Türkiye toplumu nereye sürüklenmek isteniyor?

Demirtaş: Başkanlığı bırakmak istiyorum

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm sürecinde görüşmelerin yeniden başlayacak olması durumunda masada gözlemcilerin bulunması gerektiğini belirtti. "Şahşi kariyer planınız nedir?" şeklindeki soruyla karşılık da Demirtaş, "Bırakmıyorlar bizi. Biz genel başkanlığı bırakmak istiyoruz da genel başkanlık bizi bırakmak istemiyor" dedi

Gaffar Okkan'ı kim vurduysa Tahir Elçi'nin katili de onlar!

Gaffar Okkan, Diyarbakır ilinin efsane Emniyet Müdürü... Şehri barış yurduna çevirdi, halkın sevgilisi oldu, kahbece katlettiler! Tahir Elçi'nin Kürt hareketi içindeki yeri şahin Türk ve Kürtleri küplere bindiriyordu. Sinsice öldürdüler. Güçleri yetse Cumhurbaşkanı falan dinlemez, Erdoğan'ı da bir kaşık suda boğarlardı!

Terör örgütü binlerce aileyi evinden etti

Çözüm Süreci'nde silah bırakması beklenen terör örgütü PKK'nın daha önce kırsalda gerçekleştirdiği saldırıları şehirlere taşıyarak yaşamı adeta felç etmesi, binlerce aileyi göç etmeye zorladı.

Çözüm Süreci'ne dönmek AK Parti'nin sonu mu olur?

Haber Platosu'nun, terörle mücadele konusunda uzman ismi Emekli Binbaşı Mustafa Toygar, "Çözüm Süreci" konusunda hükümeti uyardı.

'Yeni Çözüm Süreci'nde Öcalan ve HDP muhatap alınmayacak

Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci'nde Öcalan ve HDP muhatap alınmayacağı iddia ediliyor