Bim Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:34

Bim Haberleri

Esnaf isyanda: BİM, A101 ve Şok'a yasaklama getirilsin

Kocaeli'de esnaf platformu çarpıcı bir kampanya başlattı. "Maalesef ülke 3 zincir mağazaya mecbur bırakıldı. Siz hiç çay, şeker satan ayakkabıcı... Yumurta, peynir ekmek satan tuhafiyeci gördünüz mü?" denilen çağrıda zincir marketlerin kısıtlama günlerinde gıda dışında ürün satmasının yasaklanması istendi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, o telefon hattını kapattırdı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, "MEBİM 147" hattı kapatıldı.

Trabzon'da saldırıya uğrayan hakem konuştu: Kalbime vurunca...

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında 17 yaşındaki futbol zorbası O.M. tarafından darp edilen çizgi hakemi Bayarslan, “Aslında o darbeleri engellerdim. Ama kalbime gelen tekme beni düşürdü. Önce sahada sonra soyunma odasında nefesim kesildi” dedi.

'Ellerim de gönlüm de kalbim de temiz'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesindeki törende Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşmaması konusunda, "Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz." dedi.

Ozancan, gar patlamasında arkadaşını yitirmişti

Akkuş, sosyal medyada “Gözlerimizden akan yaş bile ellerinizdeki kanı temizleyemeyecek. O temiz adam her zaman sizin yakanızda bizim kalbimizde kalacak” mesajını paylaşmıştı

Türkiye 40 bin ilave hac kontenjanı talep etti

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Suudi Arabistan makamlarından 40 bin ilave hac kontenjanı talebimiz oldu. Ümitliyiz, görüşmeler devam ediyor. Talebimizin olumlu karşılanacağını umuyoruz" dedi.

Polisler evde bu notu buldu: Rabbim bu bayrağı İdil'in her köşesinde...

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun sürdüğü İdil'de güvenlik güçleri, arama yaptıkları bir evde tavana asılı Türk bayrağı buna iliştirilen "Rabbim bu bayrağı İdil'in her köşesinde görmemizi nasip eylesin" notu buldu.

Davutoğlu: Al bayrak mazlumların gönderi oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dünyanın neresinde 'Rabbim bize katından yardımcı gönder' diye haykıran mazlumlar varsa işte onlar al bayrağın altında toplandılar" dedi.

'4 transferle ilgili çalışmalar devam ediyor'

Galatasaray Teknik Direktörü Denizli, Torku Konyaspor maçından dolayı üzüntülü olduklarını belirtti ve "Ocakta gerçekleştiremediğimiz 4 transferle ilgili çalışmalar ve takibimiz devam ediyor" dedi.

Türk oyuncuların rol alacağı İran yapımı dizi için geri sayım

Başrollerini Tolga Karel, Reha Beyoğlu ve Tuğçe Sarıkaya'nın paylaşacağı İran yapımı "Kalbimdeki Yabancı" dizisi, yarın Antalya'da "motor" diyecek.

Bina maliyet endeksinde artış

Bina İnşaatı Maliyet Endeksi, IV. Çeyrek: Ekim - Aralık, 2015 Bina inşaatı maliyet endeksi bir önceki çeyreğe göre %0,3 azaldı Bina inşaatı maliyet endeksi (BİME), Ekim–Kasım–Aralık aylarını kapsayan 2015 yılı dördüncü çeyreğinde, toplamda bir önceki çeyreğe göre %0,3 azalırken, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %5,4 ve dört çeyrek ortalamalarına göre %5,9 arttı.

Mardin, Şırnak ve Diyarbakır için eğitim düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanlığı, Mardin, Şırnak ve Diyarbakır valiliklerine "telafi eğitimine" ilişkin yazı gönderildi

Fetullah Gülen'in iadesi konusunda sıcak gelişme

Adalet Bakanı Bozdağ, "Fetullah Gülen ile ilgili iade talebimizi önümüzdeki günlerde Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığına ileteceğiz" dedi.

"Kurşunlu Camii’nde namaz kılacağız!"

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki ilk Osmanlı eseri Kurşunlu Camisi’ni yeniden imar edeceklerini belirterek, “Oradaki kardeşlerimizle o camide namaz kılıp, o mabedi o hale getirdiğimizden, etrafında insanların ölmesinden dolayı Rabbimizden af dileyeceğiz” dedi.

'KOBİ'lerimizin proje kabiliyeti kazanması lazım'

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, KOBİ'lere, yeni projeler için finansman desteği vermek istediklerini belirterek, "KOBİ'lerimizin proje kabiliyeti kazanması lazım" dedi.

'Bim Bam Bom Çarpınca Kalp' sergisi ziyarete açıldı

Saraybosnalı sanatçı Sejla Kameric'in Bosna Savaşı konulu çalışmasının da yer aldığı kişisel sergisi ziyarete açıldı.

Erdoğan: Putin'e görüşmek ilk gün talebimizi yaptık, hala cevap bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşme konusunda, "İlk gün talebimizi yaptık. Hala cevap bekliyoruz" dedi.

Muharrem İnce 'niye aday olduğunu' anlattı: Rakibimiz Davutoğlu değil Erdoğan

Girdiği her seçimden büyük hezimetle ayrılmayı alışkanlık haline getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım sonuçlarının ardından "ortada başarısızlık olmadığını" öne sürmüştü. Bunun üzerine partide kurultay kazanı yeniden kaynamaya başladı. Muharrem İnce de genel başkanlığa adaylığını açıklayan isimlerin başında geliyor. Peki İnce neden aday oldu? Seçilirse CHP'yi dönüştürecek mi, Saray ile AK Parti ile ilişkileri nasıl düzenleyecek?

Otomotiv ihracatına 2,5 milyar dolarlık parite darbesi

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, "10 aylık parite kaybımız 2,5 milyar dolara ulaştı" dedi.

Çelik: Rövanş partisi değiliz

AK Parti Sözcüsü Çelik, 7 Haziran sonuçlarının "diyalog eksikliği, söylem yanlışlıkları" gibi nedenlerden kaynaklandığını ve mesajı alıp gerekeni yaptıklarını söyledi. Çelik, "Rövanş siyaseti, negatif dil, rövanş dili bizim kitabımızda yazmaz" dedi

'Erdoğan ve Fidan'ın adılı kullanarak para topladılar' suçlaması

Bazı sivil toplum örgütleri ile siyasi parti binalarına yönelik eylemlerde adları geçen Osmanlı Ocakları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Eski Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanı Sedat Yılmaz, BİMER’e başvurarak, Osmanlı Ocaklarının, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın adını kullanarak para topladıklarını” iddia etti.

Türkiye: Rus tarafı bize bilgi versin

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Rus savaş uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmesine ilişkin, 'Bizim talebimiz Rus yetkililerin buraya gelerek, ihlale ilişkin bize bilgi vermesidir' dedi.