Berat Albayrak Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:45

Berat Albayrak Haberleri

Erdoğan Merkel görüşmesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in yaptıkları telefon görüşmesinde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Almanya'nın Maliye ve Ekonomi bakanlarının bir araya gelmeleri konusunda mutabık kaldığı bildirildi.

İşte yeni hükümet (65. Hükümet)

Türkiye Cumhuriyeti'nin 65. Hükümeti açıklandı. 65. Hükümet, AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım tarafından kuruldu. Yeni kabinede kimler yer buldu? İşte yeni hükümet...

Şok Şok! Herkes başbakanın kim olacağıyla ilgilenirken İsrail vetosu kalktı!

Tüm Türkiye, "Başbakan Binali Yıldırım mı, Berat Albayrak mı, Bekir Bozdağ mı?" sorusuna cevap aramakla oyalanırken, Türkiye ile İsrail vetosunu kaldırdı. Erdoğan'ın "One Minute" çıkışı ve ardından Mavi Marmara katliamı ile bozulan Türkiye-İsrail ilişkileri "el çabukluğu" ile düzeltildi. Gizli kapaklı yapılan görüşmeler sonucunda İsrail NATO şemsiyesi altına girdi. Türkiye, bu zamana kadar sürdürdüğü NATO’daki İsrail vetosunu kaldırdı.

Erdoğan Atatürk'ün yolunda! Yeni başbakan Berat Albayrak mı olmalı?

Davutoğlu'nun başbakanlık görevinden tasfiye edilmesi sürecinin başlatılmasıyla Türkiye dolu dizgin "başkanlık" sistemine doğru gidiyor. Peki Erdoğan "Atatürk" olma yolunda mı? Yeni başbakan, "damat" Berat Albayrak olsa daha mı iyi olacak?

'Yerli̇ kömürümüzü sonuna kadar kullanmaya devam edeceğiz'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerjisa tarafından Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde yapımı tamamlanan "Enerjisa Tufanbeyli Termik Santrali Açılış Töreni"nde yaptığı konuşma yaptı.

'Reisçi' kanalda şok çıkış: AK Parti, Davutoğlu ile yoluna devam edemez!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadının CEO'su olduğu şirkete bağlı A Haber televizyon kanalında canlı yayında şok anlar... Toplumsal Hafıza programında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında var olduğu iddia edilen ikilik iddialar konuşulurken çarpıcı cümleler kuruldu

'Sinekle değil bataklıkla mücadele etmeliyiz'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, bugün petrol ve doğalgaz anlamında enerjide yeni bir sürecin başladığını söyledi.

Yazar Albayrak: Paralel yapının Allah belasını versin, benim çok belgelerimi çaldılar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın babası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürü olan ünlü yazar Sadık Albayrak da "paralel yapı"dan şikayetçi...

AK Parti'deki iç çekişme Aydın Doğan'a manşet oldu

AK Parti'de yaşanan iç kavgalar ve söz düelloları, Aydın Doğan'ın iştahını kabartıyor. Doğan Medya Grubu bünyesindeki radika.com.tr, AK Parti'deki iç kavgaları ve söz düellolarının bir bilançosunu çıkardı. İşte o haber...

Berat Albayrak: Türkiye bir var olma mücadelesi veriyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, "Türkiye bir var olma mücadelesi veriyor. Sadece bu ülkenin, bu bölgenin değil, milletin değil, bu ümmetin de bağımsızlık mücadelesini veriyor" dedi.

Albayrak: Elektrik enerjisi üretiminde yerli kömürün payı artırılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, "2019 sonuna kadar elektrik enerjisi üretimi portföyünde yerli kömürün payının artırılması, doğalgaz depolama kapasitesinin 5,3 milyar metreküpe çıkarılması hedeflenmektedir" dedi.

'İndirimi en kısa sürede halkımıza yansıtmayı düşünüyoruz'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Türkiye ile İran arasındaki doğalgaz tahkimi davası sonrası, "Geriye dönük olarak işleyecek bu indirimi inşallah en kısa sürede halkımıza yansıtmayı düşünüyoruz" dedi.

Doğalgazda indirim için çalışma başlatıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, son dönemde düşmeye başlayan enerji fiyatlarının ilerleyen süreçte doğalgaz fiyatlarına yansıyacağını belirterek, "Enerji fiyatlarındaki düşüşü inşallah BOTAŞ ile indirim olarak yansıtmak için çalışmaya başladık" dedi.

ABD; güvenlik (!) uzmanına 1, PKK'ya 2 akıl veriyor! / Enerji - terör bağlantısı

Yazarımız Ufuk Turhan, Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekiyor.

Enerji Bakanı Albayrak, EPİAŞ'ı ziyaret etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerji Piyasaları İşletme AŞ'yi ziyaret etti.

Elektrik kesintisi tarihe karışıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, elektrik kesintilerinin büyük ölçüde altyapı yetersizliğinden kaynaklandığını ve bu sorunun giderilmesi için 17.8 milyar liralık altyapı hamlesi başlattıklarını belirtti

Dünyanın çakalları petrolü 35 yılda gömmeye hazırlanırken, boru hattı inşa etmek!

Kıta sahanlığında 1 trilyon metreküp doğalgaz varken, 5000 rakımlı dağlarda petrol ve doğalgaz arayıp, "İsrail'den doğalgaz alalım" nağmeleri savurmak... Dünya'nın çakalları petrolü 35 yıl içerisinde gömmeye hazırlanırken, boru hatları inşa etmek... Bu ne menem bir gaflettir?

Enerji Bakanı Albayrak'tan vekillere brifing

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti'li milletvekillerine, Türkiye'nin enerji politikaları ve gelecekte öngörülen projeleri hakkında bilgi verdi.

35 yılda petrol devreden çıkıyor, yeni hamleler için düğmeye basıldı! Türkiye ise uyuyor!

Son 100 yılın en büyük olayı sizce nedir? Veya şöyle diyelim: 35 yıl içerisinde petrol ve doğal gazı devreden çıkaracak hamleler için çoktan düğmeye basıldı. Türkiye'nin enerji politikalarını yöneten bürokratlar ise lüks ofislerde evcilik oynuyor.

Hisarcıklıoğlu, Bakan Albayrak’ı ziyaret etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı ziyaret eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, hayırlı olsun dileğinde bulundu.​

Enerji Bakanı Albayrak'ın mutlu günü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak üçüncü çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Matbu gazetenin istiklâl harbi

Türk medyasının hali pür melali bu haberde... Harbiliği ve "otorite tanımazlığı" yüzünden de "dokuz köyden kovulmuş" , dışlanmış durumda. En son, genel yayın yönetmeni olduğu Diriliş Postası ile yolları geçen hafta ayrılmıştı Hakan Albayrak. Yeni gazete kuracağı mesajı da vermişti. İşte yeni gazete çalışmalarında gelinen son durum ve Albayrak'ın gözüyle Türk medyasının ahvali...

Berat Albayrak'ın avukatından açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak'ın avukatı Özel, CHP Milletvekili Erdem tarafından dile getirilen "Rusya'nın vurduğu petrol tankeri size mi ait?" şeklinde yer alan açıklamaları yalanladı.

Medyada savaş çıkaracak söz: Tirajı 100 bin zannettirildiğiniz gazeteler

"Berat Albayrak'ın Erdoğan'ın damadı olmaktan başka ne özelliği var" dediği için Diriliş Postası gazetesinden kovulan Hakan Albayrak, bugün attığı tweetlerde, aslında bizim 100 bin satıyor olarak bildiğimiz bazı gazetelerin 100 bin satmadığını iddia etti: "Diriliş Postası, tirajını 100 bin zannettiğiniz/zannettirildiğiniz kimi gazeteden daha çok satıyordu." İşte bu söz, medyada büyük gürültü koparacak.

Enerjide kılavuzu karga olanın...

Suriye, Rusya ve Türkiye eksenindeki son gelişmeler, enerji politikalarındaki şaşı bakışımız, riskler-fırsatlar ve ayak oyunları... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın özellikle okuması gereken bir yazı...

Albayrak görevi Ali Rıza Alaboyun'dan devraldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına getirilen Berat Albayrak görevi, Ali Rıza Alaboyun'dan devraldı.

Berat Albayrak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu

AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, 64. hükümetin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu.

Babacan ve Zeybekci yeni kabinede yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 64. hükümette AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan yer almıyor. Ali Babacan Twitter'da TT oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu.

Dünür Albayrak söyleşide: Zengin nasıl kazancının zekatını veriyorsa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünürü olan gazeteci, yazar ve tarih araştırmacısı Sadık Albayrak, Samsun'un Çarşamba ilçesinde üniversite öğrencileri ile buluştu.

Ekonominin dümenine kim geçecek? Babacan mı 'damat' mı?

1 Kasım seçimlerinde AKP'nin yüzde 49'luk oy oranı ile tek başına iktidar olmasının ardından gözler kurulacak yeni hükümete çevrildi. Yeni hükümette ekonominin başına önceki hükümetlerde olduğu gibi Ali Babacan'ın mı yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın mı geçeceği merak konusu oldu.