Bbp Haberleri
  • 28 Eylül 2021 13:18

Bbp Haberleri

'Yazıcıoğlu'nun helikopteri ve Atlasjet enkazını inceleyen uzman aynı kişi'

Akajans'ın haberine göre, önemli 6 bilim insanı dahil 57 kişinin öldüğü 2007'deki Atlasjet kazası ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasını araştıran ekibin başının aynı kişi olduğu ortaya çıktı.

BBP YİK dik durup tarih yazdı

22 Ekim Pazar günü yapılacak olan BBP 10. Olağan Büyük Kurultayında BBP YİK Başkanı Hakkı Öznur YİK üyeleri, Yusuf Yazıcıoğlu, Hilmi Güneş, Prof. Orhan Kavuncu ,Prof. Orhan Arslan, Prof Mehmet Akgül, Prof. Mevlüt Uyanık, Muzafer Demir gibi BBP Camiasının önde gelen isimleri yeni dönemde görev almayacaklar. Peki neden? Yazarımız Mutafa Toygar yazdı.

5 milyon memur ve emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme ne getirecek?

5 milyonu aşkın memur ve emeklilerini ilgilendiren toplu sözleşmeden beklentiler… Anadolu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Güçlü anlatıyor...

Kudüs'te ezan susmayacak!

BBP Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Hakkı Öznur terör rejimi İsrail’in Kudüs’le ilgili kirli emellerini ve Filistinli Müslümanlara yaptığı zulmü kınayan bir açıklama yayınladı. İşte o açıklama

Ünlü isimler Mustafa Toygar'ın oğlunun düğününde buluştu

Haber Platosu yazarı Mustafa Toygar’ın oğlu Ali Ramazan Burcu Ilgın ile dünya evine girdi. Düğün, siyaset, fikir, bilim ve bürokrasi dünyasının ünlü isimlerini bir araya getirdi.

Muhsin Yazıcıoğlu yavruvatan Kıbrıs'ta anıldı

KKTC Alperenler Derneği, Lefkoşa’da “Bir Medeniyet Tasavvuru, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma Programı” gerçekleştirildi. BBP YİK Başkanı Hakkı Öznur, programda Yazıcıoğlu'nun dava, devlet ve siyaset adamlığını örneklerle anlattı.

Ülkücü ve Alperenlerin ulu çınarı Ahmet Er de Hakk’a yürüdü

30 Mayıs Salı günü hayatını kaybeden, Ülkücü Hareketin fikir mimarlarından Ahmet Er son yolculuğuna uğurlandı.Ülkücü camianın ulu çınarlarından olan Ahmet Er; MHP ve BBP’nin kurucularındandı.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi kazandı, AKP+MHP+BBP bloku kaybetti!

"Tarihi referandum sona erdi ve Türkiye yeni bir yola girdi. "Yeni anayasaya Türkiye'nin yarısı HAYIR demiştir. Halbuki anayasalar yüksek mutabakatla, uzlaşmayla yapılmalıdır." diyen yazarımız Mustafa Toygar yeni sistemin analizini sizler için yaptı.

Muhsin Yazıcoğlu suikastini kim örtbas etti? FETÖ? İktidar? Bürokrasi?

Ülkücü fikir ve siyaset adamı Alperenlerin ağabeyi, Büyük Birlik Partisi (BBP) Yüksük İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Hakkı Öznur, Muhsin Yazıcıoğlu suikastinin üzerinin siyasi iktidar, FETÖ ve bürokrasi işbirliği ile kapatıldığını öne sürerek şok suçlamalarda bulundu.

Kerkük kan ağlarken Alperenlerden şok uyarı: Ayağını denk al Barzani iti!..

Kerkük kan ağlarken, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yol arkadaşı, Alperenlerin ağabeyi Hakkı Öznur'dan bomba açıklamalar geldi

Alperenlerin ağabeyi Hakkı Öznur’dan Alperenlere tarihi ‘referandum’ mesajı

Genel Başkan Destici'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde "EVET" konusunda ikna olması, tabanın tüm itirazlarına rağmen "EVET" beyanını deklare etmesi BBP'deki EVET-HAYIR kavgasını günden güne doruğa çıkarırken partinin akil bir isminden tarihi uyarılar geldi... BBP'nin kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehadet yıl dönümünde Alperenlerin ağabeyi Hakkı Öznur'dan anlamlı uyarılar...

İşte o desteğin çarpan etkisi: Destici'den EVET'e yüzde 3-4'lük hayat öpücüğü

Haber Platosu, devletin zirvesine iletilen raporların özetini açıklıyor. Sadece 0,54'lük oy potansiyeli olan BBP'nin 16 Nisan'daki anayasa referandumu konusundaki "EVET" beyanı sandığa nasıl yansıyacak? İşte o sorunun şok cevabı...

BBP kararını nihayet açıkladı / Haber Platosu flaş haber olarak duyurmuştu

Haber Platosu'nun 1 gün önce flaş haber olarak duyurduğu gelişme bugün en yetkili ağızdan teyit edildi; BBP, 16 Nisan'daki referandumda "EVET" diyecek.

Flaş... Erdoğan Destici'yi 'ikna' edebildi mi? BBP 'Evet' mi diyecek? İşte cevabı

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki 90 dakikalık Erdoğan-Destici görüşmesinde alınan kararı Haber Platosu açıklıyor... BBP lideri Destici görüşmeden "EVET" konusunda "ikna olmuş" şekilde mi ayrıldı? İşte cevabı...

BBP EVET mi diyecek HAYIR mı? Kritik isimden flaş açıklama geldi...

BBP lideri Destici'nin sürpriz bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Kritik ve sürpriz buluşmanın tabii ki tek gündemi vardı; referandum. Erdoğan ve Destici'nin görüşmesi tam 90 dakika sürdü. Peki kapalı kapılar ardında Erdoğan ne dedi, Destici nasıl bir tavır ortaya koydu. Erdoğan, Destici'yi EVET konusunda ikna edebildi mi? Etti ise Destici hangi şartlarla EVET'i kabul etti? Ya da Destici HAYIR diyerek kestirip attı mı? Bu soruların cevabı henüz net değil.

'Anayasa' açıklamaları gündeme oturan Prof. Orhan Kavuncu'dan mesaj var

Haberplatosu'nun usta röportajcısı Mustafa Toygar'ın, Prof. Dr. Orhan Kavuncu ile anayasa değişikliği konusunda yaptığı mülakat büyük ses getirdi. Türkiye gündemine oturan röportajla ilgili Prof. Kavuncu zaruri bir açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı: Türkeş, Başbakan: Yazıcıoğlu, İçişleri: Akşener, MEB: Kösoğlu... Niye olmasındı?

1997 yılında Alparslan Türkeş'in vefatının ardından MHP Genel Başkanlığı koltuğuna kurulan Devlet Bahçeli, o günden bu güne 14 seçime girdi ve hepsini de kaybetti. Girdiği her seçimi kaybetti ama koltuğunu korudu. MHP hep kaybetti, tek kaybetmeyen Bahçeli oldu. 1 Kasım 2015 genel seçimi, kaybettiği son seçim oldu. Şimdi de muhalefet hareketini her ne pahasına olursa olsun bastırmak için her hareketi yapıyor. Peki Bahçeli nereye koşuyor? 1999 seçimlerinde Bahçeli niye sorgulanmadı?

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici İsrail'de gözaltına alındı, serbest bırakıldı

Miraç Kandili dolayısıyla 15 kişilik ekiple Kudüs'ü ziyaret eden Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail'in başkenti Tel Aviv'de gözaltına alındı, sorgudan sonra serbest bırakıldı. Heyet, sorgunun ardından uçakla Türkiye'ye hareket etti.

12 Eylül, 1991 seçimleri, 28 Şubat ile MHP ve BBP'ye dair şok açıklamalar

Merhum BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşı Ökkeş Şendiller'den flaş açıklamalar... Yıl 1991; MHP lideri Türkeş, seçim meydanlarında "Evlatlarınızın katiline oy vermeyin" diyerek HADEP'i hedef gösterir. Türkeş, o PKK'cı HADEP'liler, SHP sayesinde DYP'li koalisyonun parçası olunca sus-pus olur ve bu hükümeti destekler. Türkeş, buna karşı çıkan Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını MHP'den atmak için düğmeye basar. "HADEP'li yapıya bu destek niye?" diye sorulunca "devletin ali menfaatleri için" der

Destici'den flaş açıklama! MHP ile BBP birleşiyor mu?

MHP'nin muhalif isimlerinden Sinan Oğan'ın 'BBP MHP ile birleşecek' açıklamasına Destici'den tepki geldi.

İki efsane Yazıcıoğlu vardı: Vali Recep Yazıcıoğlu ve Başkan Muhsin Yazıcıoğlu

'Hayatımda iki Yazıcıoğlu var ve çok önemli. Birisi, merhum efsane vali Recep Yazıcıoğlu, diğeri de merhum Muhsin Yazıcoğlu' diyen yazarımız Cemal İncesoyluer iki efsaneyi siz haberplatosu okurları için kaleme aldı

Olay röportaj! Muhsin Yazıcıoğlu ölüme nasıl gitti? MİT'çinin şok telefonu

Merhum BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşı Ökkeş Şendiller, yazarımız Mustafa Toygar'a bomba açıklamalarda bulundu

Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 7. yılında dualarla anılıyor

Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 7. yılında kabri başında dualarla anıldı

'Muhsin Yazıcıoğlu' belgeseli TRT'de yayımlayacak

Yapımcı, yönetmen ve oyuncu Ahmet Yenilmez'in yönettiği, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamının drama türüyle ele alındığı Başkan "Muhsin Yazıcıoğlu" belgeseli TRT'de gösterilecek.

'Büyük oyunun' arkasında Atlantik, Londra ve İsrail var'

BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, "Türkiye'ye yönelik 'büyük oyunun' arkasında Atlantik, Londra ve İsrail var" dedi.

BBP ve Saadet Partisi'nin hazine yardımı başvurusuna ret

Anayasa Mahkemesi, siyasi partilerin hazine yardımından faydalanması için yüzde 3 oy alma şartı aranmasının seçme ve seçilme hakkını ihlal etmediğine karar verdi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin dava ertelendi

Eski BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin Kahramanmaraş'ta görülen davanın duruşması, 11 Mart'a ertelendi.

BBP yeniden yapılanıyor

1 Kasım'daki 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde 253 bin oy alan BBP, yeniden yapılandırılacak.

BBP, Mustafa Destici ve Operatif Hamleler

Muhsin Yazıcıoğlu'nun kurduğu BBP, 24 yıldır girdiği her seçimde başarısız sonuçlar elde etmesine rağmen neden kepenk kapatmıyor? Her defasında “bu kez siyasi partiler mezarlığına defnedilir” beklentilerini boşa çıkartıp yeniden nasıl yapılanıyorlar?

Saadet'in oyları AK Parti'ye akmış!

BBP ile ittifak yaparak girdiği 7 Haziran'daki seçimde 7 Haziran'da aldığı yüzde 2,7'lik oy olmaştı Saadet Partisi... Partinin oyu, 1 Kasım genel seçimleri sonuçlarında %0,06 oya gerileri. Bu da şunu gösteriyor; Saadet seçmeni de AK Parti'ye oy verdi.