Atatürk Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:20

Atatürk Haberleri

60 bin yıl öncesinden günümüze “Milli Mücadele” kenti Samsun

Karadeniz bölgesinin nüfus ve ekonomik potansiyel açısından en büyük kenti Samsun, bulunduğu coğrafya, bitki örtüsü, tarihi, sosyal, kültürel ve turistik dokusuyla adeta bir cazibe merkezi niteliğindedir. Tarihi dile kolay 60 bin yıl öncesine uzanır. Zaman tünelinin diğer ucuna baktığımızda tüm ihtişamıyla “Milli Mücadele” kenti imajı sarıp sarmalar hepimizi….

CHP'nin işi zor! Kemalizm ile sosyalizm arasında lümpenleşmiş CHP

Gündem bir diğer konusu da CHP'deki parti içi çekişmeler. "CHP’nin işi çok zordur. İkna etmek zorunda olduğu siyasi yelpazenin bir ucunda PKK sempatizanları, diğer ucunda PKK’yi can düşmanları olarak gören Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler vardır!" diyerek parti içi hesaplaşmalara değinen yazarımız İbrahim Dilmaç CHP'deki son gelişmeleri ve partiyi nelerin beklediğini kaleme aldı.

Erdoğan KERKÜK-MUSUL FATİHİ olarak tarihe adını yazdıracak mı?

Türkiye'nin İdlib ve Kuzey Irak konusunda ajandasında neler var? Recep Tayyip Erdoğan, “Kerkük-Musul Fatihi” olarak unutulmaz liderler, tarihe geçen liderler arasında yerini alabilir.

O AK Parti'li CHP’ye, Kılıçdaroğlu da AKP’ye çalışıyor

AK Parti'li Ayhan Oğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, beyanları ile aslında kime hizmet ediyor? Kendi partilerine mi yoksa rakiplerine mi?

Niye EVET? AK Parti kurmayı Doç. Dr. Selçuk Özdağ'dan flaş açıklamalar...

AK Parti’den EVET’in en kapsamlı gerekçeleri… Niye EVET? AK Parti’nin kurmay isimlerinden Doç. Selçuk Özdağ anlatıyor…. AK Parti’nin önemli kurmaylarından Doç. Dr. Selçuk Özdağ, EVET’in gerekçelerini anlatıyor... Haber Platosu'nun usta röportajcısı Mustafa Toygar'dan ses getirecek bir mülakat daha...

Güçlü bir EVET'in kodları... Kutsal ittifak önde ise AK Parti neden suskun?

16 Nisan'a dolu dizgin koşan Türkiye'de nefesler tutuldu. İpi "Hayır" cephesi mi "Evet" cephesi mi göğüsleyecek. AK Parti kurmaylarının tabiri ile "Güçlü bir evet" bekleniyorsa bunun reel göstergeleri neler? AK Parti+MHP ittifakı gerçekten önde ise AK Parti neden suskun, tedirgin, asabi? Reel verilere göre referandum sonucu tahmini yapan Cemal İncesoyluer'in analizi...

Erdoğan'ın uçağı nasıl indi? Kule: Savaş uçağı var!... Pilot: Anlaşıldı!

Milletin silahının millete doğrultulduğu 200 dolayında kamu görevlisi ve vatandaşın şehit edildiği başarısız darbe girişiminin ardından dehşet gecesine ilişkin yeni bilgiler geliyor. Darbe girişiminin ardından Erdoğan'ı İstanbul Atatürk Havalimanı'na getiren özel uçak darbecilerin F-16 uçaklarını atlatarak indi. Uçağın inişine ilişkin yaşanan heyecanlı dakikalar ses kayıtlarına yansıdı.

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı ve İsrail İstihbarat Şirketi ISIS

İstanbul'daki Atatürk Havalimanı'nı kana bulayan IŞİD ya da uluslararası toplumda bilinen adıyla ISIS'ın patronu kim? Ve bu bombalar aslında hangi oyunun tezgahlanması için patlatılıyor?

Havalimanı saldırısı ve istihbarat zaafı

Atatürk Havalimanı'nı ve Türkiye'yi hedef alan terör saldırısı önlenemiyorsa bu millet, istihbarat teşkilatlarına devasa bütçeyi niye tahsis ediyor?

Partili cumhurbaşkanlığı diye bir sistem mi varmış! Erdoğan'ın rol modeli Atatürk mü, İnönü mü, Bayar mı?

Başkanlık sistemi konusunda ısrar eden Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefi ne? Erdoğan, "partili cumhurbaşkanı" derken, kafasındaki rol model Atatürk mü, İnönü mü yoksa Bayar mı?

Saray'da gençleri ağırlayan Erdoğan sorulara ne cevap verdi?

Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Saray'da gençleri ağırladı.

Erdoğan Atatürk'ün yolunda! Yeni başbakan Berat Albayrak mı olmalı?

Davutoğlu'nun başbakanlık görevinden tasfiye edilmesi sürecinin başlatılmasıyla Türkiye dolu dizgin "başkanlık" sistemine doğru gidiyor. Peki Erdoğan "Atatürk" olma yolunda mı? Yeni başbakan, "damat" Berat Albayrak olsa daha mı iyi olacak?

ADD'den 'Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü'

Ankara'da, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) öncülüğünde "Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü" düzenlendi.

Devlet erkanı Anıtkabir'de

TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün manevi huzuruna çıktı.

'Sporda başarı amatör sporların yaygınlığı ile ilgilidir'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediyesince Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen "Amatör Spor Kulüplerine Spor Malzemesi Dağıtımı ve Başarılı Sporcuların Ödüllendirilmesi Töreni"ne katıldı.

'Terörle mücadeleyi millet kazanacak'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu'da, Atatürk Kültür Merkezi'nde partisinin Altınordu İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Atatürk Havalimanı'nda yangın

Atatürk Havalimanı apronunda aydınlatma cihazından çıkan yangın yoğun siyah duman çıkmasına neden oldu.

Türkiye'nin ağır sanayisinde 79 yıl

Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla 1937'de temeli atılan Türkiye'nin ilk ağır sanayi fabrikası Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları, 79. yılını kutluyor.

Beyoğlu'ndaki patlamada ölen 3 İsraillinin cenazesi ülkelerine gönderildi

Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında yaralanarak çeşitli hastanelerde tedavi gören İsrail vatandaşı 5 kişi ile patlamada hayatını kaybeden 3 İsrail vatandaşının cenazesi, Atatürk Havalimanı'ndaki törenin ardından askeri kargo uçağıyla ülkelerine gönderildi.

Beyoğlu'ndaki terör saldırısında yaralanan 3 İsrailli ülkesine gönderildi

İstanbul'daki terör saldırısında yaralanan 3 İsrail vatandaşı, Atatürk Havalimanı'ndan özel uçakla ülkesine gönderildi.

Ankara saldırganının kimliği belli oldu!

İçişleri Bakanlığı, Ankara Atatürk Bulvarı üzerinde bomba yüklü bir araçla otobüs durağında bekleyen vatandaşlara yönelik terör saldırısının failinin Seher Çağla Demir olduğunu açıkladı

Ankara saldırısının yaşandığı Atatürk Bulvarı trafiğe açıldı

Ankara Kızılay'da önceki gün düzenlenen terör saldırısının ardından ulaşıma kapatılan Atatürk Bulvarı araç trafiğine açıldı

CHP'li Nazlıaka savunmasını YDK'ya verdi

"Bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği" iddiasıyla ilgili tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka, yazılı savunmasını iletti.

Erzurum'a gözlemevi kuruluyor

Atatürk Üniversitesi Rektörü Koçak, Doğu Anadolu Gözlemevi Projesi ile uzayın Erzurum'dan izleneceğini ve geçmişte olduğu gibi Erzurum'dan araştırılacağını belirtti.

Trabzon'da kırmızı kartlı protesto

Trabzon Atatürk Alanı'nda toplanan bir grupTrabzonsporlu taraftar, ellerindeki kırmızı kartlarla Uzun Sokak'ta yürüyüş yaptı.

'Uyku apnesi kalp krizi riskini artırıyor'

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Babademez, uyku apnesi tedavi edilmediğinde kalp krizi, yüksek tansiyon ve felç gibi hastalıkların görülme riskinin arttığını belirtti.

Uçakta kalp krizi geçiren yolcu hayatını kaybetti

THY'nin Cidde-İstanbul seferini yapan uçağı Atatürk Havalimanı'na yaklaştığı sırada kalp krizi geçiren Cezayirli yolcu, sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

6 ildeki kaçak elektrik kullanımına 4 Atatürk Barajı yetmiyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 6 ilde kaçak kullanımdan doğan enerji kaybının, Türkiye'nin en büyük barajı olan Atatürk Barajı'ndan elde edilen enerjinin 4 katına yakın olduğu bildirildi.

Adı Atatürk fotoğrafını indirmesiyle gündeme gelen CHP’li Yılmaz, fotoğraf yerinde dedi

CHP’de Atatürk fotoğrafının indirilmesi iddialarında adı geçen milletvekili Necati Yılmaz, “Odamdaki Atatürk fotoğrafı yerli yerinde” dedi

Atatürk resmini duvardan indiren CHP'li vekil deşifre oldu

Aylin Nazlıaka’nın fotoğrafı indiren isim olarak CHP'li Necati Yılmaz'ı daha önce Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettiği belirtildi