Anket Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:33

Anket Haberleri

Halinden en memnunlar sırasıyla MHP ve AK Partililer

MAK Danışmanlık’ın anketine göre kamuoyunun yüzde 49’u erken seçim isterken yüzde 41’i buna gerek olmadığını düşünüyor. Hayatından en memnuniyetsizler sırasıyla CHP ve HDP, en memnunlar MHP ve AK Parti seçmeni.

Başarı anketinde en geride kalan ve zirveyi gören bakanlar

MAK Danışmanlık’ın Ocak 2021 Türkiye Gündemi Araştırması’na göre kamuoyunun en başarılı bulduğu bakanlar sırasıyla Süleyman Soylu, Hulusi Akar, Fahrettin Koca ve Ziya Selçuk olarak sıralanıyor.

'Cumhur İttifakı'na anket şoku

MAK Danışmanlık'ın son kamuoyu yoklaması iktidar ortalarını şok edecek. Bugün seçim olsa Cumhur İttifakı bileşenleri AK Parti ve MHP 43,5 ile yüzde 50 bandının 6,5 puan altında. Katılımcıların yüzde 29’u ise oy verdiği parti tercihini değiştireceğini bildirdi.

ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİ SEÇİM SONUÇLARINI TAHMİN EDEBİLİYOR MU?

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru gidiyoruz. Biz de, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giden yolda, hangi araştırma şirketinin veya şirketlerinin doğru sonuca yakın olabileceğini araştırıyoruz. Araştırmanın başlangıcı 2010 referandumu. İşte çarpıcı anket detayları...

İşte o desteğin çarpan etkisi: Destici'den EVET'e yüzde 3-4'lük hayat öpücüğü

Haber Platosu, devletin zirvesine iletilen raporların özetini açıklıyor. Sadece 0,54'lük oy potansiyeli olan BBP'nin 16 Nisan'daki anayasa referandumu konusundaki "EVET" beyanı sandığa nasıl yansıyacak? İşte o sorunun şok cevabı...

TÜSİAD bile 'Binali Yıldırım' diyor! Temayül ve anketler: Banko Binali!

Erdoğan'ın ve AK Parti'nin anketlerinden de, partinin temayül yoklamasından da "Banko Binali Yıldırım" çıktı. Dahası iş dünyası da "Yeni Başbakan kim olsun?" sorusuna aynı yanıtı vriyor. Sadece MÜSİAD ve ASKON değil TÜSİAD bile "Binali Yıldırım" diyor...

Tüketici güven endeksi yüzde 2,2 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliğiyle yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi açıklandı

HDP üç farklı şirkete anket yaptırdı sonuç ise...

HDP’nin üç ayrı şirkete yaptırdığı anket sonuçlarına göre parti Doğu illerinde oyunu artırırken Batı illerinde oylarında erime var.

Tüketici güven endeksi %0,5 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi, Mart ayında bir önceki aya göre %0,5 oranında arttı; Şubat ayında 66,64 olan endeks Mart ayında 67 oldu.

Toplam istihdam içinde 2014'te işveren olarak çalışanların payı %4,5 oldu

Hanehalkı İşgücü Anketi sonuçlarına göre Türkiye genelinde işveren olarak çalışanlar içinde kadınların oranı %8, erkeklerin oranı ise %92 oldu.

Rusya bunu da yaptı! 'Türkler yok edilmeli mi?' anketine destek verildi

Rus TV kanalı Türkiye savaş açılmalı mı diye izleyenlerine sordu. Program yapımcısının Türkiye hakkındaki görüşlerini yansıttığı programda ankete katılanlar savaş açılmasına destek verdi

AA Finansın anketine göre faizlerde değişiklik beklenmiyor

AA Finans'ın, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının 23 Şubat'ta gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin anketine katılan ekonomistler faizlerde değişiklik beklemiyor.

AA Finans Cari İşlemler Açığı Beklenti Anketi

AA Finans Cari İşlemler Açığı Beklenti Anketi"ne katılan ekonomistler, aralık ayı cari işlemler açığının 5,02 milyar dolar olacağını öngörüyor.

AA Finans'ın ocak ayı 'Enflasyon Beklenti Anketi' sonuçlandı

"AA Finans Enflasyon Beklenti Anketi"ne katılan ekonomistler, ocakta Tüketici Fiyat Endeksinin (TÜFE) yüzde 1,62 artmasını bekliyor.

7 seçim kaybedip 4 kongre kazanan Kılıçdaroğlu'na şok anket

Bu anket sonuçları CHP liderinin uykularını kaçıracak

CHP seçmeni 'Alevi partisi olduk / Mezhepçi olduk' dedi! İşte o anket

ORC Araştırma Şirketi, 35. Oağlan Kurultay'ın ardından CHP seçmeninin nabzını tuttu. Ankette çarpıcı sonuçlar ortayı çıktı.

Başkanlık seçimleri anketinde Clinton geri düştü

CNN Televizyonu'nun seçim anketlerini yürüten Quinnipiac Üniversitesinin araştırma sonucuna göre, Demokrat Parti'nin aday adayları arasında Sanders’a destek yüzde 49’a çıkarken, Clinton'a destek ise yüzde 45 oranında.

Twitter anketleri kısaldı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter kullanıcıları, artık 24 saatlik anketler yerine 5 dakikalık anketler düzenleyebilecek.

Dış ticaret beklenti anketi 2016 birinci çeyrek sonuçları

Dış Ticaret Beklenti Anketi’nin 2016 Yılı 1. Çeyrek Beklentilerine İlişkin Sonuçlar Açıklandı

Finans'ın aralık ayı 'Enflasyon Beklenti Anketi' sonuçlandı

Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, 2015'te Tüketici Fiyat Endeksi'nin yüzde 8,49 artmasını bekliyor.

Hakan Çalhanoğlu 'yılın en iyisi'ne aday

UEFA Şampiyonlar Ligi’nin Twitter’daki hesabından açtığı 2015 yılının en iyi çıkış yapan futbolcusu anketinde Almanya'da Bayer Leverkusen forması giyen milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu da yer aldı.

UEFA'da yılın golü Selçuk İnan'dan

Selçuk İnan’ın İzlanda’ya serbest vuruştan attığı ve Türkiye’nin EURO 2016'ya gitmesini sağlayan gol, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin Twitter hesabından açtığı "yılın golü" anketinde birinci seçildi.

Selçuk İnan'ın İzlanda golü yılın en iyisine aday

UEFA Şampiyonlar Ligi'nin sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından açtığı yılın golü anketinde, Selçuk İnan'ın İzlanda'ya serbest vuruştan attığı gol de yer aldı.

ABD'de başkanlık anketlerinde Trump ve Clinton önde

Müslüman karşıtı söylemlerine rağmen Trump, Cumhuriyetçi aday adayları arasında yüzde 39 ile önde görünürken, Demokrat aday adayları arasında ise Hillary Clinton, yüzde 61'lik destekle önde gidiyor

Ortaokulda 'Başkanlık Sistemi' anketi şaşırttı!

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), TÜBİTAK’ın düzenlediği yarışmaya katılmak için başkanlık sistemi hakkında soruların yer aldığı bir araştırma hazırladı

Anketi ‘anten’ anladı 1055 TL ceza yedi

Bursa’da yaşayan Sevgili Çelik, TÜİK görevlisinin ‘anket’ sözünü ‘anten’ olarak anlayıp anketörü geri çevirince kendisine idari para cezası kesildi

Fransa'da aşırı sağcı partiler ikinci turda yıkıldı

Fransa bugün sandık başındaydı. Sandık çıkış anketlerine göre; geçen hafta bölgesel seçimlerin ilk turundan birinci parti çıkan aşırı sağcı Ulusal Cephe, seçimlerin ikinci turunda hiçbir bölgede seçim kazanamadı

Merkel ve Bağdadi yarışının kazananı belli oldu

Time dergisinin geleneksel 'Yılın Kişisi' anketinin kazananı Almanya Başbakanı Angela Merkel oldu. Time'ın anketinde en son 29 yıl önce bir kadın ilk sırada yer almıştı.

'AA Finans Cari İşlemler Açığı Beklenti Anketi' sonuçlandı

"AA Finans Cari İşlemler Açığı Beklenti Anketi"ne katılan ekonomistlerin ekim ayı cari işlemler açığı beklentisinin ortalaması 230 milyon dolar oldu.

Amerikalılar, Suriye ve Irak'a asker gönderilmesini istiyor

ABD’de yapılan ankete göre Amerikalıların yarısından fazlası, terör örgütü DAEŞ ile mücadele kapsamında Amerikan kara birliklerinin Suriye veya Irak’a gönderilmesini istiyor.