Ali Babacan Haberleri
  • 26 Eylül 2021 21:49

Ali Babacan Haberleri

Erdoğan kadar vefasızlığa uğrayan lider var mı?

Sayın Cumhurbaşkanı 13 yaşından beri tırnakları ile siyasetin zirvesinde bir lider. AK Parti’yi kurarken yola çıktığı arkadaşlarını aslında Tayyip Bey değil yol arkadaşları onu terk etti. Ey vefasızlar, Erdoğan ve bu millet daha sizi ne yapacak?

2009’dan sonra ekonomide aslında ne oldu?

Bugün birileri çıkmış “Biz görevdeyken ekonomi iyi idi. Biz gittik, bozuldu” diyor. Bu doğru mu?

Yeni parti kulislerinde VARAN 3… UMUT PARTİSİ’nin arkasında kim ya da kimler var?

UMUT PARTİSİ kimin ya da kimlerin umudu?

Yeni parti kulislerinde VARAN 2… İŞTE TESCİL EDİLEN O İSİM VE BELGESİ

Türkiye sabahtan bu yana yenibirparti.org adıyla bir domain alınıp site açıldığını ve bu sitenin Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partinin sitesi olup olmadığını tartışadursun partinin ismi tescil edildi bile. İşte tescil edilen o isim ve belgesi... Ve tabii partinin logosu...

Yeni parti kulislerinde VARAN 1… İSMİ TESCİL EDİLDİ BİLE

Türkiye Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partiyi ve alınan bir domain ile açılan siteyi konuşadursun www.haberplatosu.com'un özel haberine göre partinin ismi çoktan tescil edildi bile... İşt tüm detaylar...

..Ve Babacan sessizliğini bozdu: Demokrasi, hukuk ve ekonomide eş zamanlı...

Ali Babacan, aylar süren sessizliğini bozdu ve bugün TBMM Genel Kurulunda partisi adına kürsüye çıktı

Ali Babacan'a Başbakan Yardımcısı odası verildi... İşte sebebi

Ali Babacan'a Başbakan eski yardımcısı Bülent Arınç'ın odası tahsis edildi.

Babacan ve Zeybekci yeni kabinede yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 64. hükümette AK Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan yer almıyor. Ali Babacan Twitter'da TT oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu.

Ekonominin dümenine kim geçecek? Babacan mı 'damat' mı?

1 Kasım seçimlerinde AKP'nin yüzde 49'luk oy oranı ile tek başına iktidar olmasının ardından gözler kurulacak yeni hükümete çevrildi. Yeni hükümette ekonominin başına önceki hükümetlerde olduğu gibi Ali Babacan'ın mı yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın mı geçeceği merak konusu oldu.

Babacan'dan '5. parti' ve 'Koza-İpek' yorumu

Ali Babacan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 5. Parti kurulabileceği yönündeki açıklamalarıyla ilgili konuştu ve "AK Parti açısından 5. Parti bir hayal ürünüdür" dedi. Babacan, Koza İpek Grubu'na kayyum atanmasına yönelik de soruları yanıtladı

5. partinin toplantıları bu binada yapılıyor

Sözcü gazetesinin iddiasına göre Abdullah Gül ve daha birçok AK Parti'linin isminin geçtiği 5.parti için çalışmaların yapıldığı binanın fotoğrafları ortaya çıktı.

Yerli otomobilin neresi yerli diyenlere BABAcan cevap!

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yerli otomobil, ekonomi ve piyasalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Babacan: Yolsuzlukta adımız gibi ‘AK’ olmalıyız

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili adayı Ali Babacan, “AK Parti ne demek? AK yani beyaz, lekesiz. Bu mesela parti için bir beka (kalıcılık) meselesidir. Partinin adına ‘AK’ deyip de şeffaflık ve yolsuzluklarla mücadele konusunda belli bir duruş ortaya koymazsanız bu bir beka meselesi haline gelir” yorumunu yaptı.

Babacan: Asgari ücretteki artış son dakikada karara bağlandı

Ali Babacan, asgari ücretin bin 300 liraya yükseltilmesi vaadinin son dakikada alınan bir karar olduğunu söyledi. Babacan, diğer partilerin aksine, AK Parti'nin vaatlerinin bütçeyi etkileyecek boyutta olmadığını da belirtti

Damat, Babacan'a fena çaktı!

“Çıpa Babacan değil Erdoğan” diyor Berat Albayrak açık ve net. Ardından ekliyor daha da netleşsin diye: “35 yaşındaki bir gence güvenip krizdeki Türkiye ekonomisi emanet edildi ve bu güçlü siyasi liderliğin yadsınamaz desteğiyle tarihi ekonomik başarılar elde edildi.” Albayrak “gelecekte sadece o yok ben de varım” diye bitiriyor yazısını. Tüm bunlar ne anlama geliyor?

Babacan'ı ikna eden telefon

Ali Babacan AK Parti'den yeniden aday olma konusunda son ana kadar ikna edilemedi. Tüm aracıları reddetti, itirazlarını, çekincelerini dile getirdi. Ancak, aday listelerinin teslim edilmesine 2,5 saat kala Davutoğlu'ndan gelen telefon her şeyi değiştirdi. Babacan'ı aday olmaya ikna eden o telefon görüşmesinde Davutoğlu neler söyledi?

AK Parti: Listelerde yüzde 100 isabet kaydettik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ, milletvekili adaylarına dair tepkilerin olumlu olduğunu belirterek, "Yansımalara göre yüzde 95, yüzde 100'lük bir isabet yaptığımızı görüyoruz" dedi.

Partilerin ekonomi kurmayları yeniden aday

Milletvekili genel seçiminde ekonomi yönetimi için yarışacak adayları belli oldu. AK Parti'de "3 dönem kuralı" nedeniyle 7 Haziran'da aday olamayan eski bakanların büyük bölümü listede yer aldı.

AK Parti aday listesini açıkladı

AK Parti milletvekili aday listesini açıkladı. Başbakan Davutoğlu Konya'dan, Tuğrul Türkeş ise Ankara ikinci bölgeden aday oldu.