Ahıska Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:58

Ahıska Haberleri

Ahıska Türklerinin üçüncü kafilesi Türkiye'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Türkiye'de iskan ettirilecek Ahıska Türklerinin üçüncü kafilesininin ikinci grubu 334 kişi, iki ayrı uçakla Erzincan'a ulaştı.

MHP Kurucular Kurulu'nun 12 üyesi bildiri yayımladı

MHP Kurucular Kurulu'nun 12 üyesi adına yapılan açıklamada, bazı teşkilatların kapatılarak mahkeme kararıyla çözüm aranır hale gelinmesinin partiye ve ülkeye zarar verdiği belirtildi

Ahıska Türkü çocuklara Türkçe kursu

Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkü ailelerinin çocukları açılan kursta hem Türk kültürünü hem de Türkçeyi öğreniyor.

Ahıska Türkleri

Üzümlü Kaymakamlığınca görevlendirilen 15 personel, Ukrayna'dan getirilerek ilçeye yerleştirilen Ahıska Türklerine soba yakma ve kullanmayı uygulamalı anlatıyor.

'Ahıska Türkleri' belgeselinin Türkiye galası yapıldı

Ahıskalı Türklerinin sürgün edilişini anlatan "Ahıska Türkleri" belgeselinin Türkiye galası, Bursa'da yapıldı.

Ahıska Türklerinden 72 aile Ahlat'a yerleştirilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Davutoğlu'nun koordinasyonunda, Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilecek Ahıska Türklerinden 72 ailenin, Bitlis'in Ahlat ilçesine yerleşeceği bildirildi.

Ahıska Türkleri yeni yıldan umutlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Davutoğlu'nun koordinasyonunda Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, 2016 yılı için büyük umutlar besliyor.

Ahıska Türkleri yeni yaşamlarına alışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Davutoğlu'nun koordinasyonuyla Ukrayna'dan Türkiye'ye gelen Ahıska Türkleri yeni yaşamlarına alışmaya çalışıyor.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan Ahıska Türkleri için Erzincan'da

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Ahıska Türklerinin geçmişte yaşadıkları sıkıntıları biliyorsunuz. O yüzden bütün bu kardeşlerimize en iyi şekilde kucağınızı açacağınıza inanıyorum" dedi.

Türkiye Ahıska Türklerine kucak açtı

Ukrayna'nın doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçıların tahrifatları nedeniyle evlerini ve işlerini kaybeden Ahıska Türklerinden ilk kafile, Türkiye'ye gönderildi.

Ahıskalı ailelerin evleri hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Ukrayna'dan getirilmesi planlanan Ahıska Türkleri aile için Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde hazırlanan evlerin ilk etabı tamamlandı.

Dışişleri Bakanlığından Ahıska Türkleri mesajı

Dışişleri Bakanlığı, "Ahıska Türklerinin ana vatanları Ahıska’ya geri dönüş sürecinin yavaş da olsa başlamış olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz" ifadelerine yer verildi.