23 Nisan Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:49

23 Nisan Haberleri

Büyükelçi Karagöz 23 Nisan'ı Moğolistan'da yetim çocuklarla kutladı

Ulan Bator Büyükelçisi Murat Karagöz, Moğolistan'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı yetim çocuklarla kutladı.

Davutoğlu: 'Müzisyen bir Bakanlar Kurulu'

Başbakan Davutoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Reyhan Nur Ünlü'ye devretti. Kabine üyelerinin koltuğuna oturan çocuklar, flütle 23 Nisan şarkıları çaldı.

Erdoğan koltuğunu 11 yaşındaki çocuğa devretti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan törenleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki makamında çocukları kabul etti.

Anıtkabir'de dikkat çeken ayrıntı

Anıtkabir'de gerçekleştirilen 23 Nisan ziyaretinde Kemal Kılıçdaroğlu ile Sema Ramazanoğlu yan yana durdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 Nisan mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

'23 Nisan 1920 tarihimizin dönüm noktasıdır'

Başbakan Davutoğlu, "23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktasıdır. 23 Nisan 1920, ülkemizi işgale teşebbüs edenlerin karşısında, Türk Milletinin vatanına sahip çıkmak gayretiyle milli iradeyi hakim kıldığı gündür." dedi.

TSK'dan çocuklara özel 23 Nisan filmleri

Türk Silahlı Kuvvetlerince, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir ilk gerçekleştirilerek, kuvvet komutanlıklarınca kahramanlarının çocuklar olduğu üç film hazırlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuklarla buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, farklı ülkelerden 38. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için Türkiye'ye gelen çocuklarla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya çocuklarıyla buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukların olmadığı bir dünyanın ne kadar cansız ve ne kadar anlamsız olacağını hayal bile edemediğini belirterek, "Siz çocuklar hesapsız, yalansız sevginin adısınız." dedi

Meclis 96. açılış yıl dönümünü kutlayacak

Meclis, 96. açılış yıl dönümünü kutlayacağı bu haftada, yasama ve denetim konularında da yoğun gündemle çalışacak.

23 Nisan'da 65 bin bisiklet dağıtılacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'nda Sağlık Bakanlığı olarak çocuklara 65 bin adet bisiklet dağıtımını Türkiye genelinde gerçekleştireceklerini söyledi.