15 temmuz haberleri

15 Temmuz Haberleri

15 temmuz darbe girişimine ilişkin haberler bu sayfada

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Göğsümüzü tanklara, ölüm kusan silahlara siper edeceğiz ama istikbal ve istiklalimize asla leke sürdürmeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Biz bu ülkeyi birilerinin ihsanıyla kurmadık. Emperyalistleri, taşeronluk yapanların kirli emellerine teslim etmeyeceğiz. Gerektiğinde 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi göğsümüzü tanklara, ölüm kusan silahlara siper edeceğiz ama istikbal ve istiklalimize asla leke sürdürmeyeceğiz' dedi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü yolunda intihar girişimi

Beşiktaş'ta 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yolu Ortaköy Viyadüğü'ne çıkan bir kişi, sevgilisini göremediğini söyleyip intihar girişiminde bulundu. Şahıs polis ekipleri tarafından ikna edilip kurtarılırken, yaşanan o anları vatandaşların film seyreder gibi izlemesi dikkat çekti.

Madde bağımlıların merkezi FETÖ'nün metruk binasına demirli önlem

Antalya'da 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kapatılan FETÖ'ye ait 3 katlı yurt binası, madde bağımlılarının ve bimekan şahısların meskeni haline gelmişti. Binanın mahalle halkının isyanı sonrasında demir korkuluklar ile kapatılması adeta mahalleye huzur getirdi.

Van'da bir ayda 18 ton kaçak avlanmış inci kefali ele geçirildi

Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü'nde yaşayabilen endemik tür olan inci kefali balığı için 15 Nisan-15 Temmuz tarihleri arasında uygulanan av yasağı döneminde şu ana kadar kaçak avlanmış 18 ton inci kefali ele geçirildi.

15 Üniversitenin katıldığı disiplinler arası öğrenci kongresi başladı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin ev sahipliğinde MSKÜ Ulusal Disiplinler arası Öğrenci Kongresi MSKÜ Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Şehitler Salonunda başladı. 3 gün sürecek kongrede sosyal, fen, sağlık, sanat ve eğitim bilimleri alanlarında öğrenim gören öğrencilerin bilimsel araştırmalar ve etkinliklere yönlendirmeyi, akademik potansiyellerini fark etmelerini sağlamayı ve bilimin heyecanıyla tanıştırmayı amaçlıyor.

Silahını temizlerken kendisini vuran yüzbaşı son yolculuğuna uğurlandı

Antalya'nın Kaş ilçesindeki Hava Radar Üs Komutanlığında görevli iken temizlediği silahın ateş alması sonucu hayatını kaybeden Yüzbaşı Muhammet Hakan Erkuş, Malatya'da son yolcuğuna uğurlandı. Muhammed Erkuş'un kardeşi Serkan Erkuş, Abim çok büyük bir insandı. 15 Temmuz'da kahramanlığıyla gündeme gelen bir askerdi dedi.

Bakan Soylu: 'Bu millet 60 darbesinin rövanşını, 15 Temmuz'da aldı'

Aydın'da düzenlenen Demokrasiye Geçişin 72. Yılında Adnan Menderes ve Türkiye Demokrasi Tarihi Forumu'na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Bu millet 1960'ın rövanşını 15 Temmuz'da tanklara karşı gelerek almıştır' dedi. Bakan Soylu Türkiye'nin varlığını bir buzdolabına koymak isteyenler, hep tezgah içerisinde oldu diyerek gerçeklerin önünün kesilemeyeceğini de ifade etti.

15 Temmuz şehidinin annesini duygulandıran tören

Tokat'ta, 15 Temmuz şehidi özel harekat polis memuru Ferhat Koç'un annesi Nejla Koç, oğlunun isminim verildiği polis merkezi açılışında duygusal anlar yaşadı.

Şehit yakınları ve gazilerden Bakan Soylu'ya destek

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Başkanı Abbas Gündüz, yaptıkları ortak açıklamada, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açıklamalarını devletin kurumlarına, devletin kurumsal kişiliğine meydan okuma olarak değerlendirerek tepki gösterdi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asılan Trabzonspor bayrağı havadan görüntülendi

Ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor'un 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asılan bayrağı havadan görüntülendi.

Baba Halisdemir'den 15 Temmuz kahramanı oğlunun kabrine ziyaret

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci general Semih Terzi'yi vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabrinde Ramazan Bayramı öncesi ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

MHP'li Vahapoğlu: 'Müptezel takımının sonu hüsran olacak'

MHP Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, sözde 'Ermeni soykırımı'nın tanınması için TBMM'ye kanun teklifi veren HDP'li Garo Paylan ile bu konuda paylaşım yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na tepki göstererek, 15 Temmuz'u kurgulayanlar, yarım kalanı tamamlamak için içerdeki işbirlikçileriyle ekonomik, siyasi ve diplomatik saldırganlıklarından vazgeçmiyor dedi.

AK Parti'li Baybatur'dan CHP'li Özel'e tepki

Muhtırasında 17-25 hukuk darbesinde ve 15 Temmuz darbe girişiminde bu millet vatanını, bayrağını, devletini ve cumhurbaşkanını kimseye vermedi. Yiyen varsa, gönlü yeten varsa Manisa burada buyursun alsın Cumhurbaşkanımızı. Kolaysa gelin buyurun dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İBB PKK’yı, belediyeye doldurmanın gayreti içerisinde ve dolduruyor hesabını soracağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bunların tek derdi, 15 Temmuz'un faili FETÖ'cüleri yeniden devlete doldurmak. PKK'yı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediyeye doldurmanın gayreti içerisinde ve dolduruyor. Bunların da hesabını soracağız' dedi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsünde bayram öncesi trafik denetimi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde sürücülere Ramazan Bayramı öncesi emniyet kemerinin öneminin olduğu broşürler dağıtıldı. Polis ekipleri denetimde, sürücülere emniyet kemeri başta olmak üzere trafik kurallarına uyulması konusunda bilgilendirme gerçekleştirdi. Polis ekipleri sürücüleri emniyet kemeri takmaları, aşırı hızdan kaçınmaları, uykusuz ve yorgun araç kullanmamaları konularında uyarıda bulundu.

Otogarda bayram yoğunluğu

15 Temmuz Şehitler Otogarında Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk başladı. Biletlerin yüzde 80'ini tükenirken, birçok firma ise ek sefer çıkaracaklarını söyledi.

Ticaret Bakanı Muş'tan Denizli horozu hatırası

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'la görüştü. Altyapıdan, üstyapıya, yeşil alanlardan dev tesislere Denizli'de hizmet destanları yazdıklarını anlatan Başkan Zolan, Bakan Muş ve beraberindekiler ile 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı'ndaki cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Kurum, 15 Temmuz'da 3 evladını şehit veren Muzaffer Nine'yi ziyaret etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dün akşam iftarını Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde yaptı. Bakan Kurum, iftar sonrası 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 3 evladını şehit veren 96 yaşındaki Muzaffer Gülşen'i ziyaret etti.

15 Temmuz Demokrasi Otogarı bayram öncesi sakin

İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda her bayram öncesi yaşanan yoğunluk, bu kez yerini sakinliğe bıraktı. TOFED Yönetim Kurulu Üyesi Musa Çaktır, bayramda önceki bayramlara benzer bir yoğunluk beklemediklerini, ek sefer yapacak kadar rezervasyon olmadığını söyledi.

Milletvekili Kırcalı: 'Başaramayacaklar'

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, '15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimini yaşadık. Peki, girişimler bitti mi? Hayır, bitmedi hala operasyon yapmak istiyorlar. Doların, euronun üzerinde oynayarak Türkiye'yi sıkıştırmak istiyorlar. Ne kadar oynarlarsa oynasınlar başaramayacaklar' dedi.

TBMM Başkanı Şentop: 'Birliğimizi, beraberliğimizi, millet olarak varlığımızı tahkim etmek meselesini büyük ölçüde başardık 15 Temmuz'da bunu ispat ettik'

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İstanbul'da ASRİAD'ın düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı. Programda konuşan Başkan Şentop, 'Birliğimizi, beraberliğimizi, millet olarak varlığımızı tahkim etmek meselesini büyük ölçüde başardık 15 Temmuz'da bunu ispat ettik' dedi.

İnci kefali av yasağı başlıyor

Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü'nde yaşayabilen endemik tür olan inci kefali balığı için 15 Nisan-15 Temmuz tarihleri arasında uygulanan av yasağı dönemi başlıyor.

Şehit yakınları ve gazilerden AYM'ye HDP'nin kapatılmaması tepkisi

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Başkanı Abbas Gündüz, AYM'nin HDP'ye açtığı davanın hala sonuçlanmamasına tepki gösterdi.

Bursa'da polis haftası coşkuyla kutlandı

Bursa'da 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle emniyetin çeşitli birimlerinden araçların katılımıyla kortej düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda vatandaşlar kurulan stantlar da bilgilendirildi. İl emniyet müdürü Tacettin Aslan, şube müdürlüklerinin kurduğu stantları gezerek meslektaşlarının polis haftasını kutladı.

İki kıtanın ortasında nefes kesen çalışma: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki bakım çalışması havadan görüntülendi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün ışıklandırma sistemlerinde nefes kesen bakım onarım çalışmaları havadan görüntülendi. Yaklaşık 80 metre yükseklikte çelik halatlara tırmanarak çalışan işçilerin zorlu mesaisi çekilen görüntülere yansıdı.

İstanbul gece sise gömüldü

İstanbul'da gece saatlerinde etkili olan yoğun sis nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün bir kısmı görünmez hale geldi. D-100 Karayolunda da etkili olan sis nedeniyle zaman zaman görüş mesafesi düştü.

Beşiktaş'ta lise öğrencisi viyadükten atladı

Beşiktaş'ta 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Yolu Ortaköy Viyadüğü'nden atlayan lise öğrencisi olay yerinde hayatını kaybetti.

İçişleri Bakanı Soylu: '15 Temmuz'dan sonra Türk Polis Teşkilatı çok güçlü bir toparlanmanın içerisinde oldu'

Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ndeki iftar programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '15 Temmuz'dan sonra Türk Polis Teşkilatı çok güçlü bir toparlanmanın içerisinde oldu' dedi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şok olay

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde araçta bulunan arkadaşı ile tartışan kadın kapıyı açarak atlamak istedi. Yaşanan o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü çıkışı feci kaza: 2 yaralı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Altunizade sapağında bariyerlere çarpan otomobil paramparça oldu. Kaza yapan otomobilden 2 kişi hafif yaralı olarak vatandaşlar tarafından otomobilden çıkartıldı.