Batman v Superman: Adaletin Şafağı'nın gişe hasılatı 424 milyon dolara ulaştı

THY'nin sponsor olduğu 'Batman v Superman: Adaletin Şafağı' filminin ilk beş günlük gişe hasılatı 424 milyon dolar oldu.

PAYLAŞ

ANKARA

Türk Hava Yolları'nın (THY) sponsor olduğu "Batman v Superman: Adaletin Şafağı" filmi, gösterimde olduğu beş gündeki 424 milyon dolarlık gişe hasılatıile bu alanda ilk dört içerisinde yer aldı.

Türkiye'de ilk üç günde 513 bin 873 kişi izledi

Amerikalı yazar ve yönetmen Frank Miller'ın 1986 tarihli çizgi romanından uyarlanan ve ünlü oyuncular Ben Affleck ile Henry Cavill'in oynadığı filmi, Türkiye'de gösterime girdiği ilk üç günde 513 bin 873 kişi izledi. Filmin Türkiye'deki gişe hasılatı 7 milyon 139 bin lira oldu. 

Batman ile Süpermen'in karşı karşıya geldiği ve THY uçağından bir sahnenin de yer aldığı film, ilk beş günlük gişe hasılatı rakamlarıyla da öne çıktı. İlk beş günlük gösterimi sonucunda 424 milyon dolarlık gişe hasılatı elde edilen film, aynı sürede 529 milyon dolarla "Star Wars", 524 milyon dolarla "Jurrassic World" ve 484 milyon dolarla "Harry Potter" filmlerinin gişe hasılatlarının ardından dördüncü sırada yer aldı

Mehmet Şerif

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN